Category Archive: Apgyvendinimas

Kur švęsti artėjančias vestuves?

 

sodyba vestuvėmsIšsirinkti vietą, kurioje vyks vestuvių šventė, yra išties nelengva. Tai priklauso ne tik nuo planuojamo pakviesti svečių skaičiaus, bet ir nuo pačios šventės idėjos bei planuojamos vakaro eigos. Vis dėlto, šiandien pabandysime palengvinti jūsų pasirinkimą ir apžvelgsime pačias populiariausias ir lietuvių pamėgtas vestuvių šventės organizavimo vietas. Taip galėsite pasirinkti jums labiau priimtiną variantą ir iš karto atmesti blogiausius pasirinkimus.

Sodyba

Vestuvių tendencijos organizuoti šią šventę nuošaliose vietose įsikūrusiose sodybose pamažu tampa nebe tendencija, o tikra lietuviška klasika. Taip yra dėl to, kad įprastos patalpos, neatsikratant miesto šurmulio, tampa ne tik banalios, tačiau ir erzinančios. Šiais laikais nemaža dalis svečių ar net jaunųjų grįžta iš darbų užsienyje, taigi nori atsipalaiduoti ir pašėlti. Šiuo atveju nuošali sodyba vestuvėms siūlo ne tik milžinišką atvirą erdvę, ne tik ramią aplinką, bet ir puikų kraštovaizdį bei galimybę atsipalaiduoti, o tai yra idealus komplektas tų dalykų, kurie yra reikalingi vestuvių šventės metu. Galima lengvai rasti sodybas su nakvyne ir kitomis pramogomis, kur šėlsmas vyksta net kelias dienas.

Restoranas

Išsinuomoti restoraną dar prieš keletą metų buvo ypatingai originalus ir netikėtas sprendimas. Vis dėlto, laikas bėga labai greitai, todėl jau dabar išgirdus apie tai, jog žmonės savo vedybų šventę organizavo restorane, nebėra jokia staigmena. Taip pat, šis sprendimas tikrai ne kiekvienam. Išsinuomoti (tai yra uždaryti visą restoraną visam vakarui) gerą restoraną su rimta virtuve ir geru virtuvės šefu yra išties brangu, todėl didžioji dalis žmonių net ir norėdami negali sau leisti šios prabangos. Vis dėlto, žmonių finansinė situacija gerėja su kiekvienais metais, todėl realu, jog jau po keleto metų vestuvių organizavimas restorane taps viena iš tikriausių šiuolaikinių vestuvių tendencijų, kalbant apie šventės organizavimo vietą.

Atvira gamta

Jau minėjome vestuvių organizavimą sodyboje, kurią žmonės dažniausiai renkasi būtent dėl galimybės šventę sutikti nuošaliai gamtoje. Vis dėlto, kai kuriems žmonėms minėtos vestuvių sprendimo neužtenka ir jie renkasi dar atviresnį šventės organizavimo variantą gamtos atžvilgiu – vedybų organizavimą atviroje gamtoje. Nesakome, kad tai neįmanoma, tačiau tai dar nereiškia, jog šventės dalyviai tostus sako pakildami nuo kelmų, o karališką vakarienę profesionalūs virėjai verda ant iš jaunikio nukirstų medžių sukurto laužo. Galbūt viskas būtent taip ir vyko prieš keletą tūkstantmečių, tačiau šiuo metu to tikėtis nereikėtų, kadangi viskas vyksta daug civilizuočiau ir moderniau. Galime sakyti, jog toks šventės organizavimas praktiškai nesiskiria nuo organizavimo sodyboje – medinius namelius pakeičia tvirtos palapinės, o ąžuolinius stalus – dažniausiai plastikinės kėdės bei stalai. Vis dėlto, nors aplinka ir skiriasi minimaliai, tačiau visa atmosfera, kurią sukuria buvimas medžių bei laukų apsuptyje, yra tiesiog nepakartojama. Be abejo, ne vien puiki atmosfera verčia žmones rinktis šventės organizavimą tokiu būdu – prie to prisideda ir tai, jog organizuoti šventę atviroje gamtoje yra išties nebrangu.

 

Kaip skelbiami butai pardavimui

 

butaiPolitikams skalambijant, kad šalyje atsigauna ekonomika, užregistruojama vis daugiau NT sandorių. Kasdien internete pristatomi butai pardavimui, privatūs namai, sodybos, garažai, kitoks nekilnojamas turtas. Ekonomistai įspėja, jog žmonės sujudo investuoti į NT kol šalyje nepasikeitė valiuta, mat gali būti, jog nuo 2015 metų pakils ne tik maisto, bet ir nekilnojamo turto rinkos kainos.

Norintiems pasinaudoti šiek tiek šoktelėjusiu aktyvumu rinkoje ir parduoti savo būtą, privalu paruošti gerą buto pristatymą būsimam pirkėjui. štai keletas patarimų, kaip tuo pasirūpinti.

1. Padarykite geras nuotraukas. Norėdami padaryti gerą sandorį, pasirūpinkite savo skelbimo kokybe. Daugelis žmonių, ieškodami informacijos apie butų pardavimą, didžiausią dėmesį kreipia nuotraukoms. Tai pirmasis dalykas, kuris sudomins arba atbaidys galimą pirkėją. Todėl pasistenkite, kad nuotraukos būtų kokybiškos, smulkmeniškos. Nepraleiskite buto vietų, net jei kurioms nors iš jų ir nesididžiuojate. Geriausiai vertinamos aukštos kokybės nuotraukos. Net jei Jūsų butas ir itin patrauklus, susiliejusios nuotraukos nesužavės pirkėjų ir jie Jūsų skelbimą paprasčiausiai pravers.

2. Pateikite informaciją. Butai pardavimui – ne rašomasis stalas. Čia nepakanka tik įdėti nuotraukas ir viskas aišku. Pildykite skelbimą nuoširdžiai ir nuosekliai, jame pateikdami kiek įmanoma daugiau informacijos. Atminkite, kuo daugiau informacijos parašysite skelbime, tuo daugiau potencialių, o ne tik pasiteirauti norinčių žmonių skambučių sulauksite. Jei skelbime atsakysite į visus pirkėjui rūpimus klausimus, greičiausiai sulauksite skambučio su prašymu jau aprodyti butą.

3. Parinkite tinkamą kainą. Vienas svarbiausių dalykų, kurie rūpi pirkėjams – buto kaina. Nepaisant buto strateginės vietos, jo privalumų ar trūkumų, kaina turėtų būti logiška. Nežinote, kokia ji turėtų būti? Tam internete yra skaičiuoklės, kurios pagal Jūsų buto statybos metus, remontų skaičių bei panašius kriterijus gali nustatyti, kokia šiuo metu galėtų būti reali Jūsų buto kaina. Pasikliaukite specialistais, taip ne tik neapgausite savęs, bet ir sumažės tikimybė parašyti tokią kainą, kuria nesidomės joks pirkėjas.

4. Prisiminkite išskirtinumus. Rengdami iš tiesų gerą skelbimą vietai, nepamirškite paminėti priežasčių, dėl kurių Jūsų buto variantas geresnis už daugelį šalia esančių kitų. Dažniausiai tokie skelbiami butai pardavimui susilaukia daugiau dėmesio. Parašykite, kuo Jūsų butas išsiskiria. Gal tai itin gera strateginė vieta, gal prie Jūsų namo įrengta moderni vaikų žaidimo aikštelė, o gal kiekvienas butas turi po mažą terasą?

Geriausia, jei nepamirštumėte ir trūkumų. Galbūt butas seniai remontuotas, sumontuoti senos statybos langai, o gal jis buvo užlietas. Geriau tai iš karto pranešti skelbime.

 

Naujiena nekilnojamo turto rinkoje – vertinimo sistema Untu.lt

 

Ar ir Jums ne kartą yra tekę susidurti su parduodamų butų skelbimais, kur kainos gerokai padidintos? Normalu, kad pardavimų agentūros šiek tiek pakelia parduodamų butų kainas siekdamos uždirbti pelno, tačiau kartais tenka pastebėti ir tokių skelbimų, kur kainos visiškai neatitinka realios buto vertės. Tai gana opus reikalas ne tik tiems, kurie nori įsigyti butus, tačiau ir parduodantiems. O jei Jūsų kaina per maža? O jei per didelė? Ir vienas ir kitas variantas pasirodys įtartinas. Kaip tiksliai žinoti, kiek Jūsų butas vertas ir kaip neapgauti savęs ir kitų?

Jei kažkada bandydami įvertinti buto kainą tardavomės su nusimanančiais žmonėmis arba patys bandydavome primesti tikrąją buto kainą, turėdami galvoje dar ir nusidėvėjimą, tai tokiems svarstymams atėjo galas. Internete jau veikia pirmoji NT vertinimo sistema. Tai labai patogus įrankis, kuriuo nemokamai leidžia naudotis untu.lt Kaip tai padaryti? Tereikia užsiregistruoti ir savo ar kaimyno buto vertę sužinosite vos per kelias minutes.

Kaip tai padaryti?

Pirmiausia, Jums reikia užpildyti visus skaičiuoklės laukus. Klausimų nėra labai daug, be to, apskaičiuoti šiandieninei buto vertei užtenka užpildyti vos 85 proc. visų klausimų. Čia Jums reikės pateikti kelis pagrindinius duomenis: įvertinti sienų ir lubų būklę, apibūdinti šildymą, langų ir buto patalpų išdėstymą, bendrijos situaciją, net nupasakoti vietos automobiliui buvimą. Šiems nesudėtingiems klausimams atsakyti Jūs užtruksite tikrai nedaug laiko ir štai jau žinote savo šiandieninę buto vertę. Jau galite ramiai kelti skelbimą su tiksliai žinoma savo būsto kaina. Ketinate įsigyti butą? Ši butų vertės skaičiuoklė taip pat gali pagelbėti. Tokiu pačiu principu galite suskaičiuoti ir Jums patikusio buto vertę. Taip galėsite būti tikri, ar pardavėjas neketina iš šio pardavimo gerokai pasipelnyti. Apsaugokite save nuo apgavikų.

Butų skaičiuoklė yra tikrai seniai rinkoje laukta naujiena. Pagrindinis jos tikslas – kiek įmanoma praskaidrinti butų prekyba ir pardavimą gyventojų tarpe. Kadangi sistema dar visai nauja, kol kas ji veikia tik Vilniuje ir skaičiuoja tik butų vertes. Tačiau ji jau tobulinama ir greitu laiku turėtų pasiūlyti tokią pačią paslaugą ir Vilniaus nuosavų namų gyventojams. Tokia sistema – tai puiki pagalba priimant bet kokius su nekilnojamuoju turtu susijusius sprendimus.

 

Kambarių nuoma. Druskininkai

 

Druskininkai – vienas iš svarbiausių Lietuvos kurortų. Jei Palanga ir Šventoji yra pakankamai triukšmingos vietos, kur susirenka jaunimėlis ir siekia palėbauti ir atsipalaiduoti, tai Druskininkai laukia ramybės ištroškusių klientų, santūrių poilsiautojų.

Poilsiautojams svarbu, kur apsigyventi, ką valgyti ir kokias pramogas gali gauti. Visko Druskininkai gali pasiūlyti su kaupu.

Apgyvendinimo paslaugos Druskininkuose  išvystytos pakankamai gerai. Puikūs viešbučiai ir svečių namai pasiruošę priimti pačius įnoringiausius klientus iš Lietuvos ir užsienio. Kambarių nuoma Druskininkai gali konkuruoti ir su Palanga, tik čia kur kas labiau atsižvelgiama į paslaugų kokybę. Vienas populiariausių kambarių nuomos variantų yra 1 ar 2 kambarių apartamentai su atskiru įėjimu. Tokio varianto kaina yra 100-200 litų parai dviems asmenims, todėl natūralu, kad norėdami gerai pailsėti, svečiai renkasi jaukų ir gerai įrengtą bei apstatytą butą, o ne nakvynės namų tipo kambarį su lova (kartais ir dviaukšte) ir popierinėmis sienomis, per kurias girdisi lėbaujančių kaimynų triukšmas.

Dar vienas populiarus apgyvendinimo variantas Druskininkuose yra kaimo turizmo sodybos, kuriose labiausiai apsimoka gyventi grupei žmonių, nes taip ir pigiau, ir linksmiau. Aplink Druskininkus (iki 30 km atstumu) yra apie keliasdešimt įvairių kaimo turizmo sodybų, kuriose galima ne tik apsigyventi, bet ir smagiai atšvęsti asmenines šventes. To viešbutyje padaryti neišeitų, o 2 kambarių apartamentuose irgi gali kilti keblumų, nes už kiekvieną papildomai nakvojantį svečią reikia primokėti 15-30 litų.

Atvykstantys užsienio svečiai taip pat renkasi kambariu nuoma. Druskininkai labai laukia ir sulaukia nemažai svečių iš Rusijos ir Baltarusijos, kurie tokį apgyvendinimo būdą itin mėgsta, nes taip galima ruošti savo maistą ir taip sutaupyti pramogoms, kurios Druskininkuose yra gana brangios. Tiesa, čia pamatyti yra ką – Grūto parkas su zoologijos sodu, poilsiniai takai, virvių parkas (lipynės), uždara slidinėjimo arena, vandens parkas, pasiplaukiojimai po Nemuną, pasivažinėjimai keturračiais, arkliai, dviračių nuoma, pasiplaukiojimai baidarėmis ir t.t. Veiklos galima rasti ir dar daugiau, bet pagrindinė pramoga Druskininkuose yra sveikatingumo kompleksai ir mineralinio vandens vonios. Ne veltui Druskininkai yra tas tikrasis kurortas su natūraliomis iškasenomis – mineraliniu vandeniu ir purvu, turinčiu gydomųjų savybių. Paprastos chemijos SPA centrų galima rasti visuose miestuose, o mineralais iš žemės gelmių lepintis galima tik Druskininkų ir Birštono apylinkėse.

Jei ieškote, kur apsistoti, žinokite, kad kambarių nuoma Druskininkuose geriausiai randama internete – www.smilteles.lt.