Category Archive: Sveikata

Ką apie plaukų priežiūrą turėtų žinoti kiekvienas vyras?

 

vyrų plaukaiPosakis, jog vyrui užtenka būti bent šiek tiek gražesniu už velnią, šiandien gerokai pasilenkia su realybe. Žvelgiant į gatvėmis zujančius stipriosios lyties atstovus, dėmesį kausto ne tik stilinga apranga, bet ir išpuoselėti plaukai. Vienus ant mados „kelio“ užveda žmonės, kiti pasižymi įgimtu stiliaus pojūčiu, tačiau yra ir nemažai vyrų, kurie nori skirti daugiau dėmesio savo išvaizdai, bet nežino, nuo ko pradėti. Šio straipsnio tikslas – atsakyti į klausimą, kuo išskirtinė vyrų plaukų priežiūra bei supažindinti su kasdienės plaukų priežiūros rutina.

Vyrai, ieškodami atsakymo, kaip prižiūrėti plaukus, visų pirma turi atsikratyti įpročio naudotis bet kokiomis priežiūros priemonėmis, randamomis vonios kambaryje ar čiupti pirmą pasitaikiusią prekę parduotuvėje. Plaukų tipas – vienas pagrindinių kriterijų, kuriuo paremta vyrų plaukų priežiūra: tuo ir reikia vadovautis renkantis šampūną bei kitas plaukų priežiūros priemones.

Kaip nustatyti plaukų tipą?

Riebūs plaukai dažnai yra ploni, silpni, greitai susiriebaluoja, sulimpa, blizga, neretai linkę pleiskanoti. Nori nenori, plauti galvą teks kas porą dienų – priešingu atveju vaizdas veidrodyje tikrai nedžiugins. Vyrai, turintys riebius plaukus, maitinamasias priemones, kurios tik dar labiau aktyvina riebalinių liaukų darbą, turėtų naudoti saikingai.

Sausi plaukai neturi sveikam plaukui būdingo blizgesio, dažnai skilinėja, palietus jaučiamas šiurkštumas. Sausų plaukų priežiūra, iš vienos pusės, daug laiko nereikalauja – galvą užtenka plauti vos 2 kartus per savaitę. Kita vertus, svarbu nepamiršti naudoti specialiai sausiems plaukams skirto šampūno bei kondicionieriaus ir reguliariai naudoti maitinamąją kaukę.

Normalūs plaukai – dovana tiek moterims, tiek vyrams. Jie sveikai blizga, yra stiprūs, nesivelia, išskiria optimalų riebalų kiekį, tad vieno plaukų trinkimo per savaitę visiškai pakanka.

Kokios yra pagrindinės vyrų plaukų problemos ir kaip pastarąsias išspręsti?

 • Pleiskanos – nemaloni estetinė problema, kankinanti dažną vyrą. Šie baltieji „okupantai“ užima ne tik sausus, bet ir riebius plaukus. Tad, renkantis šampūną nuo pleiskanų, svarbu atsižvelgti ir į plaukų tipą. Plaukų šampūnai nuo pleiskanų gali būti stiprios koncentracijos gydomieji ir švelnesni. Pleiskanų gydymą rekomenduojama pradėti nuo pastarųjų ir tik tada, jei situacija negerėja, pereiti prie gydomojo. Negana to, gydomieji šampūnai nuo pleiskanų turi būti kaitaliojami su kasdien naudojamomis plaukų priežiūros priemonėmis. Jei gydomasis šampūnas nepadėjo arba, vos tik nustojus jį naudoti, pleiskanų ir vėl atsirado, rekomenduojama kreiptis į dermatologą, nustatysiantį odos ligos priežastį ir paskirsiantį reikiamą gydymą.
 • Plikimą dažniausiai įtakoja genetinis paveldimumas, tad vyrų plaukų priežiūra turėtų būti paremta…giminės nuotraukų analize. Jei pastarosiose šviečia plikės, savąja šukuosena rekomenduojama pradėti rūpintis gerokai anksčiau nei dėmesį patrauks išretėjusių plaukų sritys. Šios problemos sprendimui siūlomi šampūnai bei specialūs losjonui, aktyvinantys plauko svogūnelius bei stabdantys slinkimą.
 • Daliai moterų žilstelėję vyrukai yra patys patraukliausiai, tačiau daugumą jų šį procesą sieja su į duris besibeldžiančia senatve. Vyrai, kaip ir moterys gali plaukus dažyti – svarbu išsirinkti atspalvį, artimą natūraliai plaukų spalvai. Manantys, jog tokios procedūros skirtos tik moterims, plaukų spalvos pokyčius gali užmaskuoti stilingu kirpimu bei šukuosenomis: norimą efektą išgauti namų sąlygomis gali padėti plaukų formavimo priemonės vyrams. Svarbiausia, jog vyras gerai jaustųsi savo „kailyje“ – tada ir žilos sruogos neatrodys kaip trūkumas.
 

Limfedemos gydymas presoterapija

 

presoterapijaLimfedema tai tokia liga kuri kartais apibūdinama ir panaši į „santechnikos problemą“. Tai nėra medicininis terminas, tačiau jei galvotumėte apie limfagyslės sistemą, jos vaidmenį ir apie tai kas nutinka kai ji užsiblokuoja, tuomet nesunku suprasti, kodėl apibūdinant limfedemos ligą čia puikiai tinka ligos palyginimas su santechnikos gedimais. Neoficialiais duomenimis limfotakos specialistai sako, kad Lietuvoje limfedemos atvejų vis daugėja ir ši liga žmones dažnai užklumpa žmones praėjus gydymą nuo vėžio.

Negydoma limfedema gali sukelti rimtų komplikacijų, todėl labai svarbu, kad pacientas laiku gautų veiksmingą ir nuoseklų gydymą. Chirurginiai metodai paprastai yra nerekomenduojami išskyrus konkrečias specifines situacijas. Jei limfedemą sukelia parazitinės ar kitos infekcijos, gydymui gali būti skiriami ir vaistai, tačiau iš esmės gydyme koncentruojamasi į limfinio skysčio kaupimosi mažinimą.

Limfedemos gydymo pakopos: limfos tėkmės ir veninės kraujotakos suaktyvinimui skiriamas manualinis limfodrenažas, taip pat presoterapija (kompresinė terapija) ir kineziterapija. Gydymo metu taip pat didelis dėmesys skiriamas tinkamai odos priežiūrai. Svarbu paminėti tai, jog tam, kad gydymas būtų veiksmingas, būtini visi etapai ir jų procedūros turi būti nuoseklios. Procedūros atliekamos gydymo įstaigose ir taip pat efekto pastiprinimui gali būti atliekamos papildomai ir namuose naudojant presoterapijos masažo aparatus.

Nuosekli presoterapija, kartais dar vadinama pneumatine kompresija ar limfos pompa, tai yra dar vienas gydymo metodas vidutinio sunkumo ar labai sunkiai limfedemai. Specialus prietaisas nuosekliai išsipučia ir išleidžia orą „drabužyje“ apvilktame ant gydomos vietos taikant kryptingą suspaudimą. Suspaudimo ir atleidimo ciklas skatina limfą ištuštėti ir prisipildyti, o kryptingas suspaudimas skatina limfos tekėjimą aukštyn link liemens ir padeda limfos skysčiui užsikimšusioje vietoje rasti savo kelią į sveikus limfos kanalus. Pacientas tarpe procedūrų dėvi medicinines kompresines kojines.

Presoterapijos aparatas teikia spaudimų seką iš tolimiausių galūnių į kūną. Šios slėgio bangos sukuriamos viduje prietaiso drabužio esančiose 24-iose ertmėse – kamerose, o drabužis tvirtinamas aplink gydomą vietą. Kiekviena kamera prisipildo nuosekliai ir taip sklandžiai kryptingai masažuodama gydomą vietą. Masažinis metodas padeda įstrigusiam limfos skysčiui rasti savo kelią į alternatyvius atvirus limfos kanalus.

 

Oro jonizatorius: norintiems gyventi švariau

 

Oro jonizatoriusNeramus miegas – labai didelė problema su kuria dažnai susiduria ne tik Lietuvos, tačiau ir viso pasaulio gyventojai. Jeigu norite gyventi be jokių sveikatos problemų ir kad miegas prilygtų gulėjimui ant debesų – rekomenduojami oro jonizatoriai.

Oro jonizatorius – prietaisas, kuris padeda išvalyti orą, tuo pačiu pagerinti Jūsų gyvenimo kokybę. Turbūt net neteko susimąstyti, kad oras labai daug prisideda prie mūsų miego. Kuo švaresnis oras bus – tuo miegoti bus geriau.

Įrangos mechanizmas

Oro jonizatorius veikia gana paprastai, tad nereikės skirti daug laiko bandant geriau perprasti veikimo mechanizmą. Per specialų jonizatoriaus bloką eina žmogaus akiai nematomos dalelės. Jos nusėda ant specialaus filtro ir todėl neskraido ore ir negadina žmogui kvėpuoti skirti oro. Išvalytas oras tampa labai grynu ir maloniu. Daug žmonių teigia, kad išvalytas oras yra toks malonus ir jaukus, kad atrodo, jog namuose ką tik palijo lengvas pavasarinis lietutis. Ne tik malonus kvapas, tačiau ir puiki savijauta, gyvumas ir grynumas.

Kokybiškesnis gyvenimas

Šis prietaisas labiausiai rekomenduojamas tiems asmenims, kurie nuolatos jaučiasi pervargę, o naktimis nemiega. Vietoj to, kad skubiai vartotumėte vaistukus, kurie Jums vėliau gali būti labai kenksmingi – rekomenduojame pasirinkti kur kas paprastesnį poilsio būdą. Išvalytas namų oras daro neįtikėtinus stebuklus. Jis taip pat būtinas, jeigu namuose turite augintinių. Pavasario metu jie dažniausiai labai intensyviai šeriasi. Tai gali sukelti alergijas. Vaikai gyvūnų plaukams yra ypač jautrūs, tad oro jonizatorius yra ne tik galimybė, tačiau būtinybė.

Bangų valymas

Galiausiai, turbūt ne kartą teko girdėti, kad tokie prietaisai padeda pašalinti ir iš kompiuterių bei TV sklindančias bangas, kurios yra labai kenksmingos žmogui. Kadangi šiais laikais prietaisų mūsų namuose yra labai daug – būtina įsigyti įrangą, kuri padeda išvalyti orą. Tuo pačiu ženkliai pagerėja mūsų gyvenimo kokybė.

Pamirškite migdomuosius vaistus, kurie gali padėti nukeliauti Jums į miego karalystę. Oro jonizatorius – geriausias būdas ne tik pagerinti miegą, tačiau ir visą gyvenimo kokybę. Nes jus esate to vertas.

 

Artėjančios vasaros problemos – spuogai ant nugaros

 

kaip gydyti spuogus ant nugarosVos atėjus vasaros sezonui daugelį ištinka grožio problemos – vieni mėgina numesti per žiemą užaugintas atsargas nuo pilvo bei šlaunų, o kiti susirūpina aknės problemomis. Veidas nuolatos būna atviras, tad čia esančius spuogus paslėpti itin sunku. Priešingai, ant nugaros esantys spuogai ten tūnoti gali mėnesių mėnesius ir būti nepastebėti. Visgi, prasidėjus maudymosi kostiumėlių laikotarpiui iškyla problema – kaip gydyti spuogus ant nugaros? Visada norėtųsi greito ir efektyvaus rezultato, tačiau tokį pasiekti yra itin sunku. Vis dėlto nieko nėra neįmanomo!

Pradėti gydyti spuogus ant nugaros vertėtų investuojant į tinkamas kasdienes odos priežiūros priemones. Prausiklis turėtų būti antibakterinis, pH nesutrikdantis bei pakankamai švelnus – stiprūs šveitikliai spuogeliais nusėtai odai gali pakenkti dar labiau, pažeisdami pūlinukus ir pernešdami infekciją. Svarbiausia spuogų gydymui yra reguliarus higienos palaikymas. Būtent todėl nugaros prausimas bent du kartus per dieną yra pagrindinis „pirmos pagalbos“ bei prevencijos būdas. Taip pat svarbu nuplauti prakaitą iš karto po sporto ar fizinio darbo – taip bakterijos praras galimybes pasidauginti bei užkrėsti nugaros odą. Tam tikros priemonės gali padėti sumažinti spuogus ir per vieną naktį – tai salicilo rūgštis, specialus antibiotikų tepalas ar arbatmedžio aliejus. Panaudojus vieną iš šių priemonių iš vakaro galima tikėtis, jog ryte spuogai bus ne tokie skausmingi bei sumažėję.

Kosmetologinės procedūros taip pat nėra skirtos tik veido odai. Gausu klinikų, siūlančių mechaninį ar cheminį nugaros odos valymą, specialias spuogus gydančias kaukes ar spuogų gydymą aparatais, tokiais kaip lazeriu, ultragarsu ar šviesa. Iš tikrųjų profesionaliai patarti, kaip gydyti spuogus ant nugaros, gali tik gydytojai dermatologai, kurie, apžiūrėję spuogus ir ištyrę odos būklę pritaikys tinkamiausias priemones bei gydymą. Tai gali užtrukti, taigi vasarai pradėti ruoštis reikia bent prieš pusę metų – tai yra optimalus laikas, per kurį įvairiomis odos priežiūros priemonėmis galima pasiekti realių rezultatų, po kurių bus galima drąsiai džiaugtis atvirais drabužiais, nugarą atidengiančiomis suknelėmis ir maudymosi kostiumėliais!

 

 

 

Kaip išgydyti spuogus ant kaktos per vieną naktį

 

kaip gydyti spuogus ant kaktosNeabejotina, kad spuogų naikinimas – ilgas ir sudėtingas procesas. Žinoma, jei spuogeliais nusėtas visas veidas, tai yra tikrų tikriausia tiesa. Laukia nesibaigiančios kosmetologų procedūros, veido valymai, kasdieniniai medikamentai… Visgi, neretai, ypač vyresniame amžiuje, jau praėjus spuoguotai paauglystei, iškyla klausimas – kaip gydyti spuogus ant kaktos, atsiradusius per vieną naktį? Pabandykite atsakyti jiems tuo pačiu – išgydykite nenaudėlį spuogą per vieną naktį! Šiai misijai įgyvendinti yra gausybė patarimų.

Vakare padovanojus sau sočią, angliavandeniais gausią vakarienę, išgyvenant stresą ir nerimaujant dėl rytojaus dieną laukiančios šventės dažniausiai galima tikėtis “rytinės dovanos” – spuogo, iškilusio kaktos viduryje, pačioje matomiausioje vietoje, kurios neįmanoma nei uždengti plaukais, nei užmaskuoti makiažo priemonėmis. Jei iki svarbios dienos liko dar viena naktis, skubėkite veikti! Gydyti spuogus ant kaktos galima pradėti antibakteriniu prausikliu. Stenkitės palaikyti veido odą švarią ir atvirą, nenaudokite poras kemšančios pudros ir kitos estetinės kosmetikos. Kitas žingsnis – gilusis valymas (eksfoliacija), tam naudokite šveitiklius bei specialias eksfolijuojančias priemones. Gerkite daug vandens, išsiplaukite galvą (pleiskanos taip pat gali kimšti kaktos poras), pasistenkite paskatinti kraujotaką spuogo vietoje (tam padėti gali masažas). Atlikę šias bendras procedūras galite imtis tikrosios misijos – gydyti spuogus ant kaktos.

Namų sąlygomis prieinamų ir veiksmingų spuogų naikinimo priemonių yra gausybė. Rekomenduojama naudoti citrinos sultis (tepkite jas ant spuogo dažnai, kas keletą valandų), kita žinoma priemonė – arbatmedžio aliejus. Pastarasis yra žinomas ir dėl kitų savo savybių – sumažina prakaitavimą, antibakteriškai veikia skaudančias dantenas ir pan., todėl turėti savo pirmosios pagalbos rinkinyje arbatmedžio aliejų yra tiesiog būtina. Reikėtų nepamiršti ir puikiai pažįstamos valgomosios sodos – užsitepus jos miltelių ant spuogo galima drąsiai eiti miegoti – rytojaus dieną spuogo tikriausiai neberasite.

Tarp dažniausiai naudojamų priemonių gausu ir kitų namuose randamų produktų: pieno, dantų pastos, kviečių… Viskas gali tapti paskutinio išsigelbėjimo priemone lemtingą vakarą, taigi verta šių būdų nepamiršti – niekada nežinia, galbūt teks gydyti spuogus ant kaktos paskutinę naktį prieš svarbiausią gyvenimo dieną.

 

Hiperplazija – būdai išgyti

 

Prostatos ligų gydymas Dėl pokyčių prostatos audinyje, paveikiama viena iš svarbiausių priešinių vyro liaukų – prostata. Medicinos srities profesionalai tokį sutrikimą vadina hiperplazija. Kai kuriuose šaltiniuose liga trumpinama raidėmis GPH (gerybinė prostatos hiperplazija).

Su metais, kiekvieno vyro prostata natūraliai didėja. Pasiekus tam tikrą lygį, išsiplėtusi prostata ima spausti šlapimo pūslę bei šlapimtakius. To pasekmė – normalaus šlapinimosi sutrikimas, srovės pasikeitimas ar nuolatinis noras šlapintis. Nors tokie prostatos pokyčiai yra natūralūs ir lemiami žmogaus brandos, visgi į juos nekreipti dėmesio negalima. Priešingai nei kitos prostatos ligos (prostatitas ar prostatos vėžys), hiperplazijos nelemia vėžiniai procesai ar infekcijos. Būtent tai ir yra pagrindiniai procesai, dėl ko prostatos padidėjimas laikomas gerybiniu sutrikimu.

Kaip ir kiekviena liga, taip ir hiperplazija turi ryškius simptomus. Didžioji dalis prostatos padidėjimu besiskundžiančių vyrų teigia, kad ligos požymiai prasidėjo ir didėjo pamažu. Tačiau sergančiųjų tarpe turbūt nėra nei vieno vyro, kuris nesiskųstų padidėjusiu poreikiu šlapintis tiek dienos, tiek nakties metu. Taip pat pasikeičia ir šlapimo srovė: vyras šlapinasi ne tokia, kaip įprastai trajektorija, jis jaučia sunkumą kaskart vos nuėjus į tualetą, o pasišlapinus iš WC jam neleidžia nuolatinis šlapimo varvėjimas. Pastebima, kad hiperplazijos simptomai daugeliu atvejų yra gana panašūs, todėl prostatos padidėjimą supainioti su kažkuo kitu – visai nesunku. Visgi, kilus bent menkiausiai abejonei dėl savo sveikatos, reikėtų vykti pas gydytojus. Jie tiksliai nustato paciento diagnozę ir paskiria tinkamiausią gydymą. Hiperprazijos atveju, dažniausios iš visų prostatos ligų gydymas gali būti dvejopas: vaistais arba chirurginiu būdu.

 1. Gydymas vaistais. Prostatos ligų gydymas vaistais – gana populiarus, ypač kalbant apie hiperplaziją. Dabar yra keletas cheminių preparatų, kurie blokuoja hormonų gamybą ir prostatos didėjimą. Ligos simptomai ima mažėti palaipsniui, tačiau, jei medikamentinis gydymas paskelbiamas esant ypatingai didelei prostatai, tai gali būti ne itin veiksminga. Išskirtiniais ligos paūmėjimo atvejais yra skiriamas chirurginis gydymas.
 2. Prostatos ligų gydymas chirurginiu būdu. Jeigu kiekvieną dieną vyro būklė sunkėja, žmogus jaučia vis didesnį skausmą, galima manyti kad prostata vis labiau didėja ir spaudžia šlapimo takus ar pūslę. Siekiant išvengti komplikacijų, sveikatos priežiūros specialistai rokomenduoja chirurginį gydymą. Įvertinus sunkią paciento būklę, žmogui paskiriama operacija vietinėje nejautroje. Po tokio gydymo kurį laiką reikia praleisti ligoninėje. Bet žmogus sveiksta gana greitai. Operacijos metu į šlaplę įstatomas siauras vamzdelis, o išvešėjusi prostatos audinio dalis yra po truputį išpjaunama.

Daugiau informacijos rasite Homosanus.lt.

 

 

 

 

 

Šlapimo takų uždegimas – rimta problema

 

Šlapimo kanalo uždegimas

Šlapimo kanalo uždegimas – labai rimta liga, kuria suserga dažnas žmogus. Jinai dažniausiai pasireiškia moterims, tačiau tai nereiškia, kad ja neserga ir vyrai. Šios ligos simptomus ignoruoti yra sunku, kadangi jie yra labai žymūs. Šlapimo kanalo uždegimas sukelia negalavimus, kurie trukdo bet kokiai kasdieninei veiklai: darbui, mokslams, sportui, netgi paprasčiausiam poilsiui. Žmogus sergantis šia liga negali normaliai gyventi, mėgautis kasdieniniais gyvenimo malonumais. Negydomas šlapimo kanalo uždegimas gali sukelti labai neigiamus padarinius, todėl vos pastebėjus simptomus, būtina kreiptis į medikus, kurie padėtų šią ligą įveikti.

Šlapimo kanalo uždegimo simptomai

 1. Įkyrus noras šlapintis. Tai pagrindinis simptomas, kuris neleidžia ramiai mėgautis kasdienine veikla. Net ir ramiai sėdint bet kurioje vietoje, įkyrus noras šlapintis niekada neapleidžia, galų gale gali sukelti pykčio priepuolius. Šis noras gali kartotis kas kelias minutes, net ir šlapimo pūslei esant visiškai tuščiai.
 2. Skausmas šlapinantis. Jeigu jums skauda šlapinantis, jaučiasi nemalonus diegimas ir deginamas skausmas, vertėtų sunerimti, tai vienas iš šlapimo kanalo uždegimo simptomų.
 3. Skausmas pilvo apačioje. Jeigu jaučiamas skausmas pilvo apačioje ir nugaroje, virš juosmens, tai gali reikšti ne tik sporto padarinius ar netinkamą stuburo padėtį, bet ir šlapimo takų uždegimą. Taip pat gali pajautrėti gaktikaulis, tad tai pajutus vertėtų sunerimti.
 4. Kraujas šlapime. Kraujas šlapime gali lemti ne tik šlapimo takų uždegimą, bet ir inkstų vėžį. Apskritai, kraujo pasirodymas ne laiku ir ne vietoje – neigiamas simptomas, į kurį nekreipti dėmesio yra draudžiama.
 5. Pakitusi šlapimo spalva. Šlapimas pasidaro drumstas, dėl kraujo priemaišų netgi rausvas, o spalva gali paintensyvėti.

 Šlapimo kanalo susirgimo priežastys

 1. Nepakankamas skysčių vartojimas. Žmogui per dieną reikia išgerti bent 3 l vandens – vanduo valo organizmą ir visas toksines medžiagas, todėl nepakankamas jo vartojimas gali apsunkinti organizmą.
 2. Antibiotikų vartojimas. Antibiotikai naikina blogąsias ląsteles, tačiau tuo pačiu metu pašalina ir gerąsias, kurios saugo organizmą nuo įvairiausių ligų. Būtent dėl šios priežasties šlapimo takų uždegimas yra įmanoma liga vartojant šiuos vaistus.
 3. Šlapimo organų disfunkcija. Tai reiškia, kad žmogus nusišlapina ne visiškai ir organizme lieka šlapimo, kuris gali sukelti infekciją.

Pajutę bet kokius prieš tai išvardintus simptomus, būtina kreiptis į medikus, kad liga nepaūmėtų ir neišsivystytų į vėžinę formą.

Daugiau informacijos rasite Homosanus.lt.