Category Archive: Prekyba

Kaip išsirinkti medžiagą suknelei?

 

suknelėsKaip pasirinkti medžiagą suknelės siuvimui, taisymui, o galbūt kaip tinkamai išsirinkti pačią suknelę? Pripažinkime, kad nekartą teko nusipirkti gražų, tobulai priglundantį, tačiau vienkartinį, t.y. iki pirmo skalbimo, nešiojamą rūbą.

Medvilnė

Sukneles pasiūtos iš medvilnės yra pačios universaliausios ir populiariausios. Medvilninės sukneles internetu pigiau, tačiau svarbiausia, kad jas lengva prižiūrėti. Tokiais drabužiais pasipuošusios Jūs galite keliauti ir į darbą, ir pas draugus, į renginį mieste.

Medvilnės privalumas – universalumas ir paprasta priežiūra. Kaip vieną didžiausių trūkumų galima pažymėti tai, kad tokios progines sukneles internetu neperdavinėjamos. Jos tiesiog nėra puošnios, neatrodo prabangiai, nepadeda čia net papuošimai su žėrinčiais akmenukais.

Šilkas

Jeigu ieškote prabangos – šilkas taps tobulu pasirinkimu. Sukneles pasiūtos iš šilko yra lengvos, gražiai priglundančios prie kūno. Šilkinės nėra pigios sukneles internetu, tačiau visuomet madingos. Ypač klasikinio modelio.

Tinkamai prižiūrimos gali tarnauti ilgai. Tiesiog tokios sukneles progines skalbiamos tik rankomis, šiltame vandenyje.

Vilna

Sukneles iš vilnos yra žiemos favoritės. Jeigu ieškote šiltos ir praktiškos sukneles internetu moterims, vilna tikrai Jūsų nenuvils. Kokybiškai išdirbta vilna rekomenduojama ieškančioms didelių dydžių suknelės.

Pasak stilistų, suknelės apkūnioms iš vilnos padeda pabrėžti visus privalumus ir paslėpti trūkumus. Kokybiška vilna, subtiliais raštais išmarginta, reikalauja labai atidžios priežiūros. Tačiau tai rūbas, kuris šildys Jūs šalčiausiomis gūdžios žiemos dienomis.

Kašmyras

Vienas populiariausių audinių yra kašmyras. Tokios suknelės moterims apdainuotos legendose ir pasakose, medžiaga aprašyta Biblijoje. Kašmyru vadinama aukščiausios kokybės vilna. Ji išgaunama šukuojant būtent kašmyro regiono ožkų plaukus. Jie yra minkšti patvarūs.

Sukneles iš kašmyro taip pat išsiskiria savo žvilgesiu, minkštumu ir ilgaamžiškumu. Taip pat reiktų nepamiršti, kad kašmyras nuo seno buvo laikomas prabangia medžiaga. Iš jos pasiūti rūbai pabrėždavo jais vilkinčių žmonių aukštą socialinį statusą, perteklių ar bent jau stabilią finansinę situaciją. Tai karališki audiniai.

Viskozė

Viskoze vadinami audiniai su elastanu, trikotažinės medžiagos. Tokios suknelės labai tinkamos karštoms vasaros dienoms. Jos leidžia kūnui laisvai jaustis, yra pralaidžios, dažnai vadinamos kvėpuojančiomis.

 

 

Žaislai mergaitėms – ne tik lėlės

 

žaislai mergaitėmsJei turite dukrą, tai namie tikriausiai yra ne viena lėlė. Juk kalbant apie mergaitėms skirtus žaislus dažniausiai atkreipiamas dėmesys į lėles. Šie žaislai mergaitėms paprastai labai patinka.

Bet ar tik lėlės? Pasirodo, kad yra ir gerokai daugiau daiktų, kuriuos nupirkę dukrai neprašausite pro šalį. Vienas iš variantų yra konstruktorius. Nenustebkite. Tokie žaislai skirti ne tik berniukams. Žėrinti ledo pilis, gyvūnėlių pilis – pora konstruktorių temų. Skirtus mergaitėms galite atskirti iš pakuotės, tiksliau, iš rožinės spalvos.

Labai patraukli prekė – dėlionė. Tai ir naudingas pirkinys, lavinantis koncentraciją, suteikiantis džiaugsmo. Juk dėliojant siekiama tikslo, norisi kuo greičiau sukurti naują paveikslą iš turimų detalių. Tai irgi tarsi konstruktorius, tik kitokios formos.

Minkšti žaislai mergaitėms irgi neabejotinai verti dėmesio. Meškiukai, tigrai, voverytės – keletas pavyzdžių, kokie jaukūs ir įdomūs gali būti minkšti žaislai.

Žaislai mergaitėms spalvingi, turiningi, skatinantys kūrybiškumą, lavinantys mąstymą ir vaizduotę. Tą patį galima pasakyti ir apie berniukiškus žaislus, tačiau daugeliu atveju skiriasi tam tikri bruožai. Pavyzdžiui, aukščiau minėti konstruktoriai dažniausiai būna rožinėse pakuotėse.

Mergaitėms gali patikti ir automobiliai. Jas domina spalvingi lėlėms skirti automobiliukai. Ir tai dar vienas variantas, įrodantis, kad žaislų rinkoje karaliauja ne tik lėlės.

Kad ir kokie žaislai mergaitėms patiktų, tėvai pirkdami atsižvelgia į piniginės turinį. Vienais atvejais išleidžiama mažiau, kitais paskiriama daugiau pinigų. Kartais taip norėtųsi nupirkti ką nors įmantresnio, bet pradėjus skaičiuoti suprantama, kad nepavyks. Tačiau net ir tokiu atveju situacija gali būti išsprendžiama – pirkimas internetu leidžia sutaupyti. Čia labai dažnai prekės pigesnės, o radus kokią akciją kainos apskritai labai patrauklios.

Tai įdomi tema. Ir aktuali ji ne tik prieš gimtadienį ar Kalėdas. Tėvai supranta, kad žaislai – ne tik pramoga, bet ir vaiko lavinimasis. Todėl ši tema neapleidžiama, ieškoma to, kas mažajam šeimos nariui patiktų. Na, o šio straipsnelio turinyje atskleista tiesa, aktuali visiems tėvams, – mergaitėms tinka ne vien lėlės. Jei, pavyzdžiui, artėja gimtadienis, pasirinkimų daugiau, nes žvalgomasi po įvairesnes žaislų kategorijas.

 

 

 

 

 

 

Kodėl genda mūsų buitinė technika?

 

buitinė technikaSutikite – tai labai suktas klausimas. Ir atsakymų į šį klausimą yra ne vienas. Pabandysime atsakyti aiškiai ir nevyniodami žodžių į vatą.

Buitinė technika genda dėl mūsų kaltės

Ar nusipirkę šaldytuvą ar indaplovę įdėmiai skaitėte instrukciją? Ar ieškojote internete video, kuriame būtų pateikiami patarimai, kaip naudotis jūsų buitinės technikos modeliais? Greičiausiai ne. Tai pradedame daryti, kai buitinė technika sugenda ar pradeda keistai elgtis (o paskui sugenda…). Viena iš pagrindinių mūsų problemų – mes nesistengiame sužinoti visų savo technokos galimybių. Dažnai naudojamės aparatu ir net nenutuokiame, kad galima su juo padaryti daug daugiau, negu esame įpratę. Nekalbame apie 15 skalbimo rėžimų skalbyklėje. Kartais vertėtų atidžiau pasiskaityti indaplovės instrukcijas ir įsigyti papildomų priemonių jų ilgaamžiškumui. Vertėtų ir šaldytuve tam tikrus produktus dėti į tam tikras lentynas. Juk ne veltui dažnai būna nupiešta, ką ir kur dėti. Tai ne dėl to, kad mums padėtų organizuoti šaldytuvo darbą, o dėl to, kad tose lentynėlėse skiriasi drėgmė ir temperatūra, kas tam tikrų produktų grupėms yra svarbu. Mes patys elgiamės su savo buitine technika neatsakingai, todėl ji genda dažniau, nei turėtų.

Prasti priedai

Daugumą buitinių prietaisų reikia prižiūrėti tinkamai. Juos valyti, papildyti buitine chemija ir t.t. Juk skalbyklei reikia minkštiklio, skalbimo miltelių, vandens minkštinimo chemijos. Visa tai turi būti kokybška, nes gamintojas testavo ir davė garantijas turėdamas omenyje, kad būtent kokybišką chemiją naudosime. Panašiai yra ir su indaplovėmis. Net virdulių gamintojai tiki, kad kartais mes plausime kalkes naudodami specialią chemiją, o ne actą ir citrinos sultis.

Šokinėjanti elektros srovė

O taip, tai turi įtakos. Pasižiūrėkite logiškai – kiekviena lemputė turi savo įjungimų/išjungimų ciklų skaičių. Įsivaizduokite, kad savo šaldytuvą per dieną išjungiate ir įjungiate 50-100 kartų. To paprastai nepastebite – jis tiesiog nustoja burgzti (kompresorius nebeveikia) ir tiek. Per 5 metus tokie elektros srovės šokinėjimai tikrai turės įtakos mechanizmams ir laidams, tad nenustebkite, kad buitinė technika suges.

Perkrovos

Labai elementaru – negalima į skalbyklę dėti 10 kg skalbinių, jei ji pritaikyta skalbti tik 8 ir tik skalavimo rėžimu. Nuolatos perkraudami skalbyklę rizikuojate ją sugadinti. Tas pats ir su indaplove – prigrūskite per daug indų ir jie neišsiplaus tinkamai. Šaldytuvams didžiausia perkrova yra tada, kai į lentyną pastatote garuojančios sriubos lėkštę. Šaldikliui – šiltos mėsos. Juk ne veltui yra rašoma, kiek kilogramų užšaldoma. Jei jų pridedate daugiau, kompresorius dirba perkrautas.

To nori gamintojai…

Taip, tai gali būti tiesa. Patys gamintojai suinteresuoti, kad po 5 ar 10 metų pakeistumėte šaldytuvą nauju modeliu. Kaip tai padaryti? Sugadinti senąjį. Per atstumą tai bus galima padaryti tik dabar, kai jau išleisti išmanieji šaldytuvai ir skalbyklės. Jei modelis senesnis, tai jam parinktos tam tikros detalės, kurių susidėvėjimo laikas trumpesnis. Tokiu būdu uždirbs gamintojai iš detalių prekybos ir duos užsidirbti remontuotojams. Geriausias tokio „sąmokslo“ pavyzdys – elektros lemputė, kuri be perstojo degė 100 metų ir buvo išjungta. Gamintojai nusprendė, kad reikia pakeisti volframo siūlelio cheminę sudėtį gana nežymiai, kad siūlelis laikytų ne 100 metų, o metus ar dvejus…Akivaizdu, kad verslas yra labai svarbus momentas, tad buitinė technika turi sugesti, net jei ją teisingai eksploatuojate…

 

Kaip įsigyti laikrodį, pranašesnį už jūsiškį?

 

laikrodziaiNorint nusipirkti kokį nors daiktą paprastai ieškoma tokio, kuris būtų neprastesnis už turimą. Pavyzdžiui, automobilis dažniausiai įsigyjamas naujesnis, telefonas su geresne kamera. O kaipgi laikrodžiai? Kaip įsigyti tokį, kuris būtų pranašesnis už tą, kurį segite dabar?

Kaina – vienas iš svarbiausių kriterijų

Kaina kone visose srityse atlieka nepaprastos svarbos vaidmenį. Laikrodžiai – tai paradokso liudijimas. Kodėl? Nes ne visada nudžiugina žemiausios kainos. Štai perkant „Rolex‘ą“ junginys „žema kaina“ netgi atrodo komiškai.

Tad kaina yra vienas iš svarbiausių kriterijų, bet norint įsigyti vienaip ar kitaip geresnį laikrodį greičiausiai bus ieškoma kiek didesnėje kainų kategorijoje. O ir šiaip malonu, jei laikui bėgant pavyksta gauti didesnį atlyginimą ir pasidovanoti brangesnį daiktą.

Didesnis – nebūtinai geresnis

Įdomu tai, kad didesni laikrodžiai nelaimi prieš mažesnius. Daugelis žmonių pasakytų, kad geriausiai ant riešo atrodo toks laikrodis, kuris yra ne per didelis. Bet jei dabar segite tokį, kuris, jūsų manymu, mažokas ar didokas, vadinasi, galite vadovautis šia ypatybe.

Kokie patarimai perkant internetu? Čia būna pateikiami matmenys, tad pirkėjai neprašauna atsižvelgę į šį kriterijų.

Ar gamintojo vardas turi reikšmės?

Dar vienas klausimas, kurį reikia išnagrinėti, yra gamintojo vardas. Taip, garsių gamintojų laikrodžiai savininkus džiugina kokybe. Bet ar turint, pavyzdžiui, „Orient“, kitą irgi geriausia rinktis būtent šio gamintojo? Kodėl ne, jei atrandate jums patinkantį produktą. O jei randate dailų kitos žinomos kompanijos gaminį, pavyzdžiui, „Casio“? Tuomet įsigykite tai, kas patraukė dėmesį, ar tai būtų „Orient“, ar „Casio“, ar kito prekės ženklo šedevras.

Atsparumas drėgmei, vandeniui

Viena iš ypatybių renkantis laikrodį yra atsparumas drėgmei, vandeniui. Ši ypatybė žymima raidėmis WR (water resist). Tikėtina, kad ieškosite aksesuaro, kurio rodikliai būtų geresni. Viskas priklauso nuo poreikių.

Pirkimas internetu

Laikrodžiai, pasižymintys puikiais parametrais ir siūlomi palyginti priimtinomis kainomis, įsigyjami tiesiog internetu. Būtent perkant virtualiu būdu pavyksta nusipirkti laikrodį, pranašesnį už dabartinį.

Kelionė po virtualias lentynas – tai galimybė išsirinkti labiausiai poreikius atitinkantį produktą. Produktą, kuris kasdien džiugins.

Sprendimas subjektyvus

Kad ir ką sakytume, laikrodžiai yra tokia prekė, kuri įsigyjama subjektyviai. Juk neklausite savo pusbrolio ar kaimynės, kokie laikrodžiai jiems labiausiai patinka. Vadovausitės savo skoniu, ieškosite sau priimtino aksesuaro.

Sprendimas subjektyvus, ir net jei kas nors stengiasi įbrukti vienokį ar kitokį laikrodį, verdiktą turite tarti jūs. Nes laikrodį segėsite jūs, kasdien jį užsisegsite ir atsisegsite jūs. Jis rodys valandas būtent jums.

Laikrodžiai – įdomi, netgi intriguojanti tema. Kalbant apie juos labai svarbu yra dizainas, tačiau atsižvelgiama ir į funkcionalumą. Riešo aksesuarai – tai ir filosofija. Kaina – dar vienas savitas niuansas. Tema įvairiapusė, o laikrodžio pasirinkimas – procesas, reikalaujantis atsakomybės ir apgalvojimo.

 

 

 

 

 

 

 

Kaip pasirinkti kokybišką kompiuterį?

 

nešiojami Dell kompiuteriaiŠiais laikais gyventi be kompiuterio atrodo praktiškai neįmanoma. Naudodamiesi šiais prietaisais mes bendraujame su asmenimis iš viso pasaulio, mes perkame ir parduodame, mes ieškome tikslingos informacijos ir mokomės. Kompiuteriai labai prisideda prie kur kas paprastesnio mūsų gyvenimo, tad natūralu, jog ieškant prietaiso skiriame kuo daugiau laiko. Norisi, kad rezultatas mūsų paprasčiausiai nenuviltų. Dell kompiuteriai – giriamas pasirinkimas. Daugelis žmonių sutinka kad tie, kurie ieško kokybės – turėtų džiaugtis Dell suteikiama nauda. Žinoma, kadangi egzistuoja plati šių technikos stebuklų pasiūla – reikia susidėlioti kriterijus, kurie galėtų padėti pasirinkti labiausiai tinkamą technikos prietaisą.

Svarbu apžvelgti charakteristikas, kurios yra esminės ieškant tinkamiausio kompiuterio. Kuo detaliau su smulkmenomis susipažinsite – tuo labiau Jūsų poreikius tenkinantį variantą atrasti pavyks.

Stacionarus ar nešiojamas. Žinoma, pirmiausia reikia įvertinti, ar Jums reikia stacionaraus kompiuterio, ar nešiojamo. Pagrinde viskas remiasi į tai, ar kompiuteris labai dažnai būna transportuojamas iš vienos vietos į kitą. Jeigu nešiojate jį su savimi į darbą, labai daug keliaujate arba studijose turite naudotis nuosavu kompiuteriu, tokiu atveju siūlome nešiojamą. Būtent nešiojami Dell kompiuteriai labai giriami, kaip vienas geriausių ir labiausiai rekomenduotinų pasirinkimų.

Svoris. Jeigu nusprendėte pasirinkti nešiojamą kompiuterį, tokiu atveju kuo daugiau dėmesio reikia skirti ir pačio prietaiso svoriui. Natūralu, kad norisi kuo mažesnio, kuo mažiau sveriančio. Tačiau tokie šiuo metu yra būtent dažniausiai perkami, taigi natūralu, kad ir brangiausi. Visgi, jeigu kompiuterį nuolatos su savimi nešiosite – jau geriau investuoti kiek daugiau, tačiau įsigyti kokybišką daiktą. Būtent tokie ir yra Dell kompiuteriai.

Procesorius. Galima sakyti, kad tai yra kompiuterio smegenys. Renkantis kompiuterį labai svarbu atkreipti dėmesį ir į procesorių, tačiau retas žmogus žino, koks labiausiai tinka. AMD procesoriai dažniausiai yra šiek tiek pigesni. Tačiau lyginant kokybės atžvilgiu būtent Intel pristatomi kaip patys geriausi ir populiariausi.

Kompiuterio atmintis. Šis parametras aktualus tik tiems, kuriems kompiuteris yra darbo įrankis. Jeigu juo naudojatės tik todėl, kad smagiai leidžiate laiką naršydamas internete arba atrašydamas į laiškus, tokiu atveju nereikia ypač daug atminties turinčio daikto. Visgi, jeigu su juo dirbate – įvertinkite ir šį faktorių.

Vaizdo plokštė. Tai elementas, kuris padeda mums labiau džiaugtis kokybišką vaizdą perteikiančiu kompiuteriu. Natūralu, kad daugelis žmonių filmus bei laidas žiūri per kompiuterį. Taigi, norisi, kad ir vaizdo plokštė būtų ypač aukštos kokybės. Rekomenduotina pirkti kompiuterį, kurio vaizdo plokštės atmintis būtų nuo 1 iki 2 GB. Dažniausiai tai užtektina ir labiausiai rekomenduotina talpa.

Ekrano dydis. Jeigu esate fotografas ir kompiuteris Jums yra reikalingas tam, kad galėtumėte koreguoti nuotraukas – tokiu atveju natūralu, kad norisi kuo didesnį ekraną turinčio prietaiso. Paprasčiausiai tuomet pastebėti smulkmenas bus daug paprasčiau.

Atsižvelgus į daugelio žmonių poreikius turėti mažą, tačiau labai galingą kompiuterį – rekomenduojama Dell produkcija. Dell kompiuteriai puikiai tinka tiek pramogoms, tiek darbui, taigi jeigu ieškote aukščiausio lygio kokybės už prieinamą kainą – pasinaudokite taip giriama produkcija, kuri padės Jums gyventi kur kas paprasčiau.

 

Trokštamiausias moterų akmuo – deimantas

 

deimantasDeimantas yra pats kiečiausias natūralus mineralas, kuris yra atsparus rūgštims ir šarmams. Deimantai susiformuoja maždaug 100 – 200 kilometrų gylyje, čia temperatūra siekia 1000 – 1100 laipsnių temperatūrą, o čia slėgis siekia net 35 – 50 kilobarų. Esant tokioms sąlygoms anglis tampa deimantu.

Deimantai tapo vienas iš trokštamiausių ir kartu populiariausių brangaakmenių visame pasaulyje. Dažnai žmonėms iškyla klausimas deimantas ar briliantas yra brangesnis? Vertinant šiuos atrodytų skirtingus dalykus, reiktų paminėti, kad briliantas tai tie pats deimantas, tačiau jie jau nušlifuoti ir turi 57 ar 58 briaunas. Kiekvienas briliantas yra deimantas, tačiau ne visi deimantai gali būti briliantais. Tik tinkamai nušlifuoti akmenys gali švytėti visomis  vaivorykštėmis spalvomis.

Neapdirbtas deimantas yra gan nepatrauklus, nes yra aptraukti geležies oksido apvalkalu, kuris yra gelsvos arba pilšvos spalvos. Ne vienas deimantas buvo sugadintas norint atrasti tobulą formą, kuri padėtų atskleisti vertingiausias mineralo savybes. Apdirbant deimantą, jam suteikiama geometriškai taisyklinga forma, pavyzdžiui apskritimo, stačiakampio, kvadrato, ovalo. Nuo šlifavimo priklauso deimanto spindėjimas. Geriausiai deimantas atspindi šviesą apvalios formos, todėl deimantų kainos, kurie yra apvalūs yra divgubai brangesni.

Pagal kokius kriterijus rinktis deimantus?

Deimantai ir briliantai yra perkami remiantis keturiais kriterijais. Kurie yra išpjovimas, skaidrumas, spalva ir svoris.

Deimantui blizgesį ir spindesį suteikia tinkamas jo šlifavimas. Deimanto žėrėjimas apibūdina deimanto šviesos išskaidymą, o taip pat ir atspindėjimą įvairių spalvų spektrų. Pernelyg plokščias deimantas dažniausiai praranda dalį šviesos per deimanto apačią, o esant per gyliam deimantui šviesa gali būti prarasti per deimanto kraštus

Deimantų spalvų gama yra gana gausi, nuo bespalvių iki juodų. Labiausiai vertinami bespalviai brangaakmeniai, tačiau šiuo metu vis labiau populiarėja juodasis deimantas, kuris yra gana retas. Didžiausias pasaulio deimantas yra 545,67 karatų svorio, jo pavadinimas „Auksinis jubiliejus“. Tai 1985 metais rastas brangaakmenis, kuris buvo skirtas Tailando karaliaus 50 – jai karūnavimo sukakčiai paminėti. Vienas karatas deimantas kaina nuo 10 000€, na o šis deimantas kainuoja apie 4 – 12 milijonų eurų.

Brilianto svoris matuojamas karatais. Vienas karatas lygus 0,2 gramui. Karatas yra daugiausiai žinomas iš keturių pagrindinių terminų, nes jis yra lengviausiai suprantamas. Ar deimantas tikras yra sunku suprasti, todėl geriausia kreiptis į šios srities specialistus, kurie išmano savo darbą.

 

Mini, midi, maxi – kokį sijoną pasirinkti?

 

sijonai

Šiltuoju metų laiku norisi išlįsti iš pabodusių, visus metus dėvimų kelnių, paslėpti jas kur nors giliai spintoje ir apsivilkti ką nors pabrėžiančio moterišką žavesį. Tokiu atveju verta suteikti šansą amžinam ir nepakeičiamam moters palydovui, derančiam bet kuria proga, bet kuriuo metu – dailiam, vėjyje plazdančiam sijonui.

Anokia naujiena, kad norint vilkėti sijoną, reikia pasitempti, priderinti tinkamus batus, galų gale išsirinkti modelį, kuris nestorina ir neatrodo lyg maišas. Skamba kaip tikras galvos skausmas… Reta, kuri geba teisingai išsirinkti sijoną, dėl kurio norėtųsi išmesti visas kelnes, tačiau, jei dėvėsite šį drabužį pagal savo figūros tipą, ko gero, jau galite atsisveikinti su savo numylėtosiomis kelnėmis.

Sijonai moterims pagal figūros tipą

Visai nesvarbu, ar Jūs kriaušė, ar obuolys, o gal smėlio laikrodis – sijonas – itin moteriškas ir universalus drabužis. Tereikia žinoti keletą triukų ir pasirinkti Jums labiausiai tinkantį modelį:

  • KRIAUŠĖ. Renkantis sijoną reikėtų vengti kūno apimtį didinančių, blizgių detalių, margų ir horizontalių raštų. Geriausia rinktis tamsių spalvų, šiek tiek platėjančius, A formos ar griežtų siluetų sijonus. Derėtų vengti mini sijonų, nes jie pabrėžia plačią klubų sritį. Midi sijonai – idealus pasirinkimas, jei tik sijono ilgis siekia kelius, tarčiau reikėtų atsisakyti itin aptemptų, pieštuko formos ir klostuotų modelių. Ilgi sijonai pažemintu liemeniu pabrėš Jūsų figūros privalumus ir paslėps trūkumus.
  • PIEŠTUKAS. Šį figūros tipą turinčios merginos ir moterys turėtų rinktis išryškinančius liemenį, apvalumų pridedančius siluetus – platėjančius, asimetriškus, šviesių ar ryškių spalvų modelius. Labiausiai tiks pūsti trumpi sijonai, dekoruoti blizgiomis detalėmis, kišenėmis ar dirželiais. Jei Jūsų figūra itin berniukiška, rinkitės vidutinio ilgio klostuotą sijoną, tačiau venkite ilgų, tiesių siluetų.
  • OBUOLYS. Trapecijos formos, šviesių atspalvių bei raštų sijonai sumažina pilvo srities apimtį ir pabrėžia kojas, tačiau obuolio figūros savininkėms reikėtų vengti siaurėjančių modelių, kurie pernelyg išryškina kūno apvalumus. Jei Jūsų kojos dailios, drąsiai vilkitės trumpą ar vidutinio ilgio sijoną. Laisvai krentantys, platėjantys maxi sijonai taip pat puikiai tinka, svarbiausia pasirinkti medžiagą, kuri nukreiptų dėmesį nuo probleminių zonų.
  • SMĖLIO LAIKRODIS. Šios figūros savininkėms reikėtų beformių ir asimetriškų sijonų – labiausiai tiks Jūsų figūrą išryškinantys modeliai. Mini sijonus patariama rinktis atsargiai – jie tinka tik lieknoms moteriškosios lyties atstovėms, nes vizualiai padalina kūną į kelias dalis (dėl šios priežasties neišryškinamas liaunas smėlio laikrodžio figūros moters liemuo – taip galite atrodyti stambesnė). Kita vertus, Jums puikiai tiks midi ilgio sijonai – galite dėvėti pieštuko formos, aukštinu liemeniu, klostuotus sijonus – atrodysite pritrenkiamai. Taip pt nedvejodama vilkėkite ilgus – maxi sijonus. Juos galite derinti su trumpu, įmantraus kirpimo švarkeliu ar megztuku.
  • TRIKAMPIS. Renkantis sijonus šios figūros atstovėms patariama pabrėžti klubų sritį.Tinka visų ilgių sijonai, jei tik jie pūsti, asimetriški, įmantraus, nestandartinio kirpimo. Būkite drąsi ir nebijokite blizgių, margų audinių, stambių raštų ar akis traukiančių detalių, stambių diržų. Tinka viskas, kas pabrėžia Jūsų klubus – pasitelkite fantaziją ir nustebinkite pati save!

Kiekviena moteris, segėdama jai tinkantį sijoną atrodo itin moteriškai ir viliojančiai. Jei vis dar neturite to vienintelio – trumpi, vidutiniai ir ilgi sijonai internetu – patikima ir greita išeitis skubančioms. Mini, midi ar maxi sijonai internetu pasieks jus jau po kelių dienų nuo užsakymo, todėl nauju pirkiniu galėsite džiaugtis labai greitai.

 

 

 

 

Kaip prižiūrėti padangas?

 

padangosXXI amžiaus žmogus sunkiai savo kasdienybę gebėtų įsivaizduoti be automobilio. Pastarasis ne tik padeda sėkmingai pasiekti konkretų tašką, tačiau taip pat suteikia galimybę tai padaryti labai komfortabiliai. Nenuostabu, kad rūpinimasis savo auto priemone yra toks svarbus. Ne tik siekiant, kad ji atrodytų estetiškai, tačiau tuo pačiu ir būtų funkcionali. Padangos yra viena iš esmingiausių transporto priemonės dalių. Galima sakyti, kad jos tarsi batai. Tik tinkamai pasirinkti gali garantuoti, kad funkcijos pateisins lūkesčius.

  1. Padangos Jums tarnaus kur kas ilgiau, jei reguliariai prižiūrėsite slėgį. Rekomenduojame jį tikrinti bent kas du mėnesius. Svarbiausia, kad paslauga visiškai nemokamai galite pasinaudoti didžiojoje dalyje degalinių. Jei slėgis per mažas – nemokamai jį padidinti.
  2. Taip pat svarbu reguliariai tikrinti, ar padangos nėra pažeistos. Šiuo atveju kalbame ne apie didelius pažeidimus, kurie aiškiai matosi, tačiau paprasčiausią nusidėvėjimą. Rekomenduojama padangas keisti kas 7 000 kilometrų. Tai pats optimaliausias pasirinkimas siekiant, kad jos tinkamai atliktų savo darbą.
  3. Kiekvieną sezoną naudokite tas padangas, kurios priklauso. Štai žieminės vasaros metu gadina ne tik kelius, tačiau tuo pačiu ir jūsų automobilį. Universalios, nors ir labai tautiečių mėgstamos, nėra pats geriausias pasirinkimas. Geriausiai uždėkite tas, kurių reikia atsižvelgiant į tuo metu vyraujantį orą.
  4. Svarbu pasirūpinti, kad jūsų ratai būtų gerai subalansuoti. Tai užtikrina ir saugumą, ir ilgesnį padangos dėvėjimosi laiką. Tikrinti taip pat vertėtų reguliariai. Dažniausiai užtenka bent kartą per metus. Nesunku pasitikrinti, tad nebūtina keliauti į profesionalų servisą siekiant sužinoti padangų pasiskirstymą.

Akivaizdu, kad tik reguliari priežiūra gali garantuoti kur kas ilgesnę padangų naudojimosi laiko trukmę. Padangos tokios pat reikalingos, kaip ir žmogui batai. Būtent todėl tinkamai jos gali funkcionuoti tik tada, kai skirsite joms užtektinai dėmesio. Jei negalite sau leisti labai dažnai keliauti į auto servisus, tokiu atveju rekomenduojame susirinkti reikalingą informaciją ir pačiam bandyti bent jau patikrinti, ar viskas yra gerai. Jei iškyla kokios nors problemos, kurias reikia sutaisyti – keliaukite pas profesionalus ir atiduokite į rankas savo kasdienybės lengvintojus.

 

Vandens šildytuvai – ir į namą, ir į sodą

 

vandens šildytuvaiVandens šildytuvai, dar kitaip vadinami „boileriais“ – tikras išsigelbėjimas nuo miesto vandentiekio nepriklausomoms namų valdoms. Jie pašildo ir tiekia vandenį, nesukeldami jokių papildomų nepatogumų.

Vandens šildytuvo pasirinkimas priklauso nuo jo paskirties. O ją apskaičiuoti labai paprasta: tereikia išsiaiškinti, kam vandens šildytuvas bus naudojamas ir kiek žmonių juo naudosis. Žinoma, visuomet geriausia rinktis tą pardavėją, kuris garantuoja techninį aptarnavimą ar bent jau garantiją. Taip pat, svarbu žinoti, jog vandens šildytuvas bus pritaikytas ne tik naudotojų patogumui, tačiau atitiks ir patalpoje esančią instaliaciją bei atliks energijos taupymo funkciją, o ne atvirkščiai.

Norint pašildyti vandenį vasarnamyje, pakaks nedidelio galingumo ir litražo (20 – 30 l.) vandens šildytuvo. Norint ne tik išplauti indus, tačiau ir nusiprausti, tektų įsigyti didesnio galingumo (50 – 150 l.) vandens šildytuvą, o norint, jog karštas vanduo būtų visame name, reikėtų 200 – 500 l. vandens šildytuvo.

Įsigyjant vandens šildytuvą, visų pirma galvojama apie vietą ( kur jis bus montuojamas), tad norint išvengti šių nepatogumų, dažnai montuojami keli vandens šildytuvai: vienas virtuvės zonoje (kurį puikiai galima paslėpti po praustuvu ar kitoje mažai matomoje erdvėje, kitas – vonios kambaryje. Tokiu būdu vanduo patiekiamas tolygiai karštas, nereikia laukti, kol kažkas baigs praustis ir tik tada pradėti plauti indus. Tiesa, ši taisyklė galioja tik mažo galingumo šildytuvams.

Galingesni vandens šildytuvai pajėgūs aptarnauti visą namą, nesukeldami jokių nepatogumų ( laukimo ar vandens nebuvimo). Todėl čia patogiausi momentiniai vandens šildytuvai, teikiantys karštą vandenį tik tada, kai jo reikia. Tokiu būdu akivaizdžiai sutaupoma tiek vandens, tiek elektros energija.

Kietu kuru vandenį kaitinantys šildytuvai naudingi tuo pačiu kuru šildomiems namams. Jie taupo energiją, be to, nereikia rūpintis papildomomis instaliacijomis. Karštas vanduo patiekiamas greitai ir kokybiškai.

Siekiant ekonomiškiausio varianto, galima rinktis netiesioginio šildymo vandens šildytuvus. Jie veikia pasitelkdami dujų, kietojo kuro ar saulės kolektorių gaunamą energiją ir kol kas yra vadinami pačiais ekonomiškiausiais.

Besirenkant bet kurį vandens šildytuvą, svarbu atkreipti dėmesį į jo paskirtį bei nepamiršti vietos, kurioje jis bus montuojamas.

 

 

 

Taisyklė „skūpas moka du kartus“ negalioja, kai mobilieji telefonai parduodami iš antrų rankų

 

mobilieji telefonaiLaikas nenumaldomai juda pirmyn. Keičiasi ne tik žmonės, bet ir jų prisitaikymas prie aplinkos. Kaip žinia, prisitaikymas prie aplinkos formuoja pačią aplinką ir formuoja ją taip, kad kuo toliau, tuo lengviau galėtumėme padaryti tai, dėl ko vaikštome ant šios žemės, kad kuo daugiau laiko liktų tam, ką iš tikrųjų mėgstame: užsisakydami maistą į namus mes sutaupome tą kelią, kurį tektų nueiti, jei norėtume patys jį įsigyti; taksi automobilį jau nesunkiai galime išsikviesti mobiliąja programėle; interneto prieinamumas pakilo į neregėtas aukštumas, tad jau bet kurioje vietoje galime prisijungti prie pasaulinio žiniatinklio ir susirasti mums reikiamą informaciją. Daugelis taip sparčiai prisitaikę prie tokio greito gyvenimo režimo, kad net nekyla klausimas – kaip tai padaryti. Visi žino, kad net mažiausioje kelnių kišenėje galima sutalpinti dešimtis filmų, šimtus protą bei atmintį gerinančių žaidimų, tūkstančius knygų ar  prieigą prie milijonų internetinių svetainių. Visą garbę, dėl šitokios gausos pramogų ir saviugdos šaltinių, gali prisiimti išmanieji mobilieji telefonai.

 Kaip išmanieji mobilieji telefonai pakeitė dešimtmečius ar net šimtmečius nusistovėjusią tvarką  vos per kelis metus?

Dar prieš pora dešimtmečių būtumėt skėsčioję rankomis, jei kas būtų paklausęs, koks oras bus kitą savaitę, kaip nusigauti iš Klaipėdos į Rygą arba kaip su Jumis susisiekti, jei vis tik prikaustėte žavios merginos dėmesį naktiniame klube. Dabar panorama su orų prognozėmis pabaigoje, krūva žemėlapių bei susitikimai iš anksto sutartose vietose yra atgyvena. Mobiliųjų telefonų rinka klestėjimo laikai eina į pabaigą, o iš rinkos juos stumia dar paklausesni – išmanieji mobilieji telefonai. Tokio, vos dešimties centimetrų ilgio ir šimto gramų, aparato pagalba galime kalnus nuversti! Žinoma, ne visai tiesiogine prasme, bet tikrai surasime tą kalną, kurio ieškome – navigacija yra ko ne kiekviename telefone. Kaip ir mobiliosios programėlės garderobo atsinaujinimui, naujų pažinčių paieškai; programėlės naudotai spintai parduoti ar įtartino lietaus debesiui patikrinti – tik, op, ir tokia informacija jau Tavo delne.

 Ką daryti, jeigu mane domina išmanusis mobilusis telefonas, bet naujo aparato kaina viršija sukauptą pinigų sumą?

Kaip jau minėjome, laikas juda į priekį šviesos greičiu – prabangą keičia dar didesnė prabanga, o, kur prabanga, ten – ir galimybė išsiskirti iš kitų. Jeigu pasivažinėjote su automobiliu ir po poros metų jis jau nebeatitinka Jūsų išsikeltų standartų, Jūs jį keičiate. Jeigu po metų Jūs vis dar dėvite tą patį rankinį laikrodį, greičiausiai, būsite išėjęs iš mados. Tai ko norėti, kai mobilieji telefonai taip sparčiai vystosi? Kai kurie žmonės nė nelaukia progos pasikeisti telefoną, kuomet senasis sugenda. Tiesą sakant, retas ir techninės garantijos termino pabaigos nesulaukia. Ir tik nedaugelis tokių aparatų pasiekia mažojo brolio rankas, nedaugelis jų atgula į stalčių ir, be abejo, retas yra tiesiog išmetamas į šiukšlių dėžę – dauguma išmaniųjų telefonų, o, beje, ir kitų elektroninių prietaisų, yra perparduodami skelbimuose internete arba laikraštyje.  Pastarasis būdas gal kiek atgyvenęs – pripažinkite, retas jaunuolis nusipirks dienraštį, kuriame aukštomis temomis diskutuoja politikai bei verslininkai. Internetiniai skelbimai yra būdas, kurio dėka už Jums patinkantį mobilųjį telefoną išleisite iki dvigubai mažesnės sumos nei reikalaujama mobiliojo ryšio operatorių salonuose. Jei atsakėme į Jūsų klausimą, atsakykite į mūsiškį – kurių galų tada pirkti brangesnį, jei tokių pat variantų sočiai internetinių skelbimų portaluose?

 Į ką reiktų atkreipti dėmesį, jei vis dėlto nutariau įsigyti telefono apratą iš kito žmogaus internete?

Niekas nežada, kad liksite patenkinti pirkiniu. Tiesa. Tačiau toks pirkimo ir pardavimo būdas jau vystomas kelioliką metų, tad nei viena šių pusių nėra suinteresuota, kad ta katė būtų maiše. Nereikia būti specialistu, kad nuspręstumėte, ar pirkti prekę, jei ši nuotraukoje atrodo ne estetiškai ar net gerokai skiriasi nuo gamintojo pateikiamo modelio. Pirmasis patarimas – pirkite bent jau iš pažiūros Jūsų lūkesčius atitinkančią prekę. Antrasis patarimas – išsiaiškinkite, ar Jus dominantys mobilieji telefonai buvo įsigyti Lietuvoje prekiaujančioje įmonėje – gali atsitikti taip, jog tas telefonas yra kontraktuotas kitos šalies mobiliojo ryšio tinkle, o tai nėra būtent tai, ko ieškote. Telefono gedimai ir visos charakteristikos neatitinkančios problemos turi būti paminėtos, bet apie tai reiktų paklausti dar kartą prieš atveriant piniginę. Tai tik trys smulkūs patarimai, tačiau tinkantys visiems mobiliesiems telefonams. Be kita ko, reikia numatyti pašto išlaidas, jei pardavėjas jų neapmoka ir gyvena kitoje Lietuvos dalyje, reikia numatyti prekės grąžinimo terminą, jei esamas savininkas tai leidžia. Tai tik dar keletas niuansų, kurių negarantuoja internetiniai skelbimai.

 Tikimės, kad ne vienas Jūsų rado kažką naudingo šiame straipsnyje, tačiau taip pat nemažiau tikimės, jog tai, ką perskaitėte, yra iki kaulų smegenų Jums žinoma – tai tebuvo elementrarios taisyklės, kurių laikytis būtina yra taip pat kaip važiuoti dviračiu yra būtina lygsvara. Gerų pirkinių ir patogaus naršymo!