Category Archive: Pramogos

Kalėdinis šurmulys ir darbymetis renginių organizatoriams

 

vakarėlis

Kalėdos šiuolaikiniame pasaulyje tampa ne kelių dienų švente, o kelių mėnesių procesu. Ir per tuos mėnesius vyksta įvairių dalykų – eglių įžiebimai, karnavalai… Akivaizdu, kad renginių organizatoriai nesėdi rankų sudėję. O koks nuostabus gali būti šventės projektas, visa eiga ir efektai, galima sužinoti apsilankius adresu Videoprojektai.lt.

Tradiciška ir modernu

Kalbant apie Kalėdas reikėtų užsiminti apie tradicijas ir naujoves. Visi suprantame, kad yra tam tikrų simbolių, kurie nei nusibosta, nei atrodo pasenę. Suvokiame ir tai, kad pasaulis kinta. Technologijos į priekį pažengusios ne metrą ar kilometrą, o tūkstančius mylių. Ir štai čia išryškėja įdomus dalykas.

Ir tas įdomus dalykas kažin ar įvardytinas vienu žodžiu. Jis skamba maždaug taip: tradicijų ir modernumo sąveika. Vadinasi, tai visa sąvoka, kurioje yra du pagrindiniai dėmenys – tradicijos ir modernumas.

Tradicijos – ir papuoštos eglės, ir patiekalai, ir dar daug visko. O modernumas – tai vis įspūdingesni eglių įžiebimo renginiai ir t. t. Kaip matome apsilankę renginiuose, šie du skirtingi aspektai dera kartu. Ir nemenka reikšmė čia tenka videoprojektams. Nuo nediduko projektoriaus iki milžiniško ekrano ar įspūdingos 3D projekcijos – tai videoprojektų, visokiausių efektų dalis. Ir akivaizdu, jog metams bėgant tie efektai vis kitokie, šventės vis labiau užburiančios. Bet dėl to neaukojame tradicijų.

Darbymetis?

Ši paantraštė su klaustuku. O klaustukas pasirinktas todėl, kad tam tikrai visuomenės grupei šventinis laikotarpis iš tiesų yra darbymetis. Bet nemažai daliai žmonių tai kaip tik poilsio laikas.

Norint, kad renginiai, įvairios paslaugos leistų visapusiškai mėgautis šventėmis, vienokių ir kitokių sričių darbuotojams tenka dirbti. O organizatoriai šiuo atveju būtų tarsi chrestomatinis pavyzdys.

Aišku, viskas turi būti sudėliota taip, kad į šventę atėję žiūrovai neturėtų rūpintis. Juk apsilankę koncerte norime mėgautis. Ir tikimės, kad už bilietus sumokėjome ne be reikalo.

Žiema ir vasara

Šiaip jau koncertai ir kiti įdomūs dalykai vyksta tiek žiemą, tiek vasarą. Visgi Kalėdos pelno daug mūsų dėmesio. Jos vadinamos gražiausia metų švente, didžiausia, jaukiausia… Bet reikia paminėti ir labai džiugu, jog tiek pavasarį, tiek rudenį ar vasarą įmanoma rasti bilietų į puikų koncertą, pavyksta apsilankyti neprastoje konferencijoje ir t. t.

Smagu, kai apsilankymas turiningas. Smagu, kai nereikia galvoti, jog organizatoriams kažkas nepavyko. Iš teigiamos pusės kalbėtina apie situaciją, kai džiaugiamasi, jog nuspręsta įsigyti bilietus, užuot pasakius „ai, gal kitą kartą“.

Kai pusto. Kai šviečia saulė. Kai debesuota. Kai giedra. Kai vėjuota. Kai ramu. Tai nėra vien žodžiai, parodantys, jog pasaulyje esama priešingybių. Tai nėra vien iliustracija, kad per metus žiema užleidžia vietą pavasariui, šis vasarai, tada ateina rudens eilė, o paskui vėl žiema. Debesuota ir vėjuota, saulėta – tai aplinka, gamtos sąlygos, kuriomis vyksta renginiai. O šitai reiškia, jog įranga turi būti parinkta apgalvotai. O asortimentas platus – nuo kompaktiško projektoriaus iki milžiniško ekrano ar mobilios scenos.

Rezultatas, kuris ne šiaip geras

Jeigu kyla klausimų, susijusių su renginiais, atsakymų paieškos netruks ilgai, mat atradus Videoprojektai.lt išsiaiškinama, kas, kaip, kodėl ir t. t. Kad ir koks svarbus įvykis artėja – koncertas, konferencija ar pan., įmanoma pasiekti gerą rezultatą. Ir ne šiaip gerą, o puikų.

 

 

Gitaros internetu. Ką privalu žinoti apie įsigijimą?

 

muzikaNorite išmokti profesionaliai groti gitara? Nežinote kur pirkti šį instrumentą? Gitaros internetu pardavinėjamos tiek specializuotų el. parduotuvių, tiek ir privačių asmenų. Tačiau į pastaruosius kreiptis reikėtų tik blogiausiu atveju ir tik esant tam tikroms aplinkybėms. Tiesa, kai kurių pagrindinių el. parduotuvių savininkai yra ne įmonės, o būtent fiziniai asmenys, tad į tai būtina atsižvelgti. Ieškant kokybiškos gitaros, pirmiausia reikia pasidomėti koks biudžetas būtų adekvatus. Tikrai nėra taip, kad skyrus vos keliolika eurų, galėsite įsigyti aukščiausios kokybės gitarą. Gitaros internetu pardavinėjamos įvairiomis kainomis, o jas lemia keletas faktorių.

Perkant gitarą, pirmiausia teks suplanuoti pamokų laiką ir norimą žanrą. Tai reiškia, kad kai kurios gitaros nebus tinkamos tam tikrų muzikos stilių grojimui. Kiekvienam muzikos žanrui naudojama skirtinga gitara. Tad, prieš pradedant pamokas, pirmiausia teks skaityti daug teorijos, nes tai padės lengviau apsispręsti kokią gitarą rinktis. Kaip bebūtų, teks sutelkti nemažai dėmesio ir į pardavėjų pasiūlymus. Juos teks tinkamai analizuoti, nes vis dėlto – perkant paskubomis ir iš bet kur, galima prarasti pinigus ir likti visiškai be nieko.

Kokybiškos gitaros internetu pardavinėjamos specializuotose el. parduotuvėse. Jų Lietuvoje yra gana mažai, tačiau tai yra privalumas – lengvai sužinosite kur bus didžiausias pasirinkimas. Taipogi svarbu paminėti, kad gitarų pirkimo metu nereikėtų atmesti galimybės iš anksto įsigyti priežiūros priemones. Jeigu viską užsakysite atskirai, tuomet išleisite didesnę sumą. Kai kuriose el. parduotuvėse yra riba, kada klientui nereikia mokėti už pristatymą. Kai kuriose el. parduotuvėse tas pristatymo mokestis yra gana aukštas. Trumpai tariant, pasižiūrėkite nuo kokios sumos pardavėjas taikytų nemokamo pristatymo galimybę.

Internetu gitarą įsigyti galima ne tik iš el. parduotuvių, bet ir privačių asmenų. Ko gero jau nutuokiate, jog galvoje turime būtent privačius asmenis skelbimų tinklapiuose? Ten irgi galima rasti naudingų pasiūlymų, bet taip pat galima rasti ir nemažai sukčių. Iš pradžių peržiūrėkite tuos skelbimus, kuriuose pateikia oficialios el. parduotuvės – jos ten reklamuojasi ypač dažnai. Paskui žiūrėkite kurie privatūs asmenys turi geriausius atsiliepimus – tokiu būdu bus lengviau suprasti ar pardavėjas yra sukčius.

Perkant gitarą internetu iš privataus asmens, būtina išsiklausinėti ką gaunate. Jeigu kaina yra labai maža, teiraukitės kodėl ji tokia yra. Gali būti, jog tai bus naudotas instrumentas. Juk žinote, kad naudotos gitaros tikrai nebus tokios kokybiškos kaip naujos? Taip pat teiraukitės ir dėl pristatymo – kartais su privačiais asmenimis nutinka nemažai nesusipratimų. Kai kurie pardavėjai nenurodo, jog pirkėjas turės pamokėti pristatymo išlaidas, todėl einant prie atsiskaitymo proceso, galite nustebti pamatę didesnę kainą nei nurodyta skelbime.

Internetu įsigyti muzikos instrumentus yra paprasta ir saugu tuomet, jeigu pasirinkti pardavėjai yra gerai žinomi. Siekiant išvengti išlaidų, apgavysčių ir didelių nuostolių, rekomenduojama rinktis specializuotas muzikos prekių el. parduotuves. Jos kartais netgi suteikia galimybę atvykti į vietą ir ten viską įsigyti po apžiūros. Žinoma, viskas priklausys nuo jūsų miesto. Pabrėžtina, kad kartais kai kurios el. parduotuvės asmeniškai pristato instrumentu tiems, kurie yra iš to paties miesto, tad būtinai tuo pasidomėkite.

 

TOP maudymosi kostiumėliai 2017

 

Pigus maudymosi kostiumeliaiŠiltėjantys orai ir ilgėjantys vakarai primena apie būtinybę atnaujinti garderobą. Vienas iš pirkinio eilučių priklauso maudymosi kostiumėliui. Šiemet, pasirinkti tikrai yra iš ko, o dizaineriai stebint pradeda kostiumėliais poroms, tarkim, mamai ir dukrai…

Vientisi

Numeris vienas šiemet – vientisi pigus maudymosi kostiumeliai. Juk vientisi maudymosi kostiumeliai yra seksualiau už virvučių gniužulą išdidžiai vadinamą bikini. Šiais metais Jūsų akis turėtų patraukti vientisi pigus maudymosi kostiumeliai su permatomos medžiagos imitacija, nėriniais, raukiniais, giliomis dekoltė linijomis.

Beje, šiai kategorijai galima priskirti įvairius modelius su įmantresniais iškarpimais. Šiemet rinkitės iškarpytus juosmens srityje su didelių sagų ar diržų imitacija.

Bikini

Mergaitiški raukiniai atrodo itin seksualiai. Todėl šiemet bikini pigus maudymosi kostiumeliai neįsivaizduojami be jų. Jeigu Jus domina maudymosi kostiumeliai push up, rinkitės bikinį su pakietinimu ir ryškiaspalviais raukiniais dekoltė srityje.

Be petnešėlių

Karščiu alsuojanti Brazilija įkvepia naujiems nuotykiams. Šiemet itin madingi braziliški pigus maudymosi kostiumeliai be petnešėlių. Tai itin tobulas pasirinkimas norinčioms tolygiai įdegti. Po pusdienio prieš vasaros saulę su juo galėsite nebijoti vilkėti atvirų vasarinių suknelių.

Tokie maudymosi kostiumeliai ispardavimas siūlo pikantiškas tamsias prislopintas spalvas, neapsigausite, pasirinkę juodos spalvos kostiumėlius su dirželiu ant kelnaičių.

Trijų dalių

Trijų dalių maudymosi kostiumeliai pagal figura tinka visoms. Tokie maudymosi kostiumeliai apkunioms išmarginti horizontaliomis linijomis trauks kiekvieno praeivio akį. Dar geriau jeigu rinksitės ryškių spalvų ar jų derinių rūbus, t.y. persikinės ir geltonos, ryški žalia ir rožinė, ar pan.

Sportinis stilius

Nepatikėsite, tačiau dizaineriai siūlo odą. Ir ne bet kur, o kai kalba pasisuka apie kažką panašaus į maudymosi kostiumeliai triumph. Siūlomi griežti kirpimai ir vienspalviai raštai, tačiau gali būti su užtrauktuku priekyje.

Mamai ir dukrai

Beje, sportinio stiliaus atneštos tendencijos siūlomos ir kuomet renkami maudymosi kostiumeliai vaikams. Internete tokie maudymosi kostiumeliai akcija siūlo ne vieną derinį. Vaikams rinkite drąsių, ryškių spalvų ir patogius maudymosi kostiumėlius.

Prieš gerą pusmetį buvo pristatytos naujos kolekcijos skirtos mamoms ir dukroms. Vertinti palieku Jums, o kolekcijos vinis vienodų spalvų ir tekstūrų kostiumėliai skirti specialiai mamos ir dukters ryšiui pabrėžti.

 

 

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis, kur apsistoti Graikijoje?

 

kelionės į GraikijąGraikija – nuostabi valstybė ir Antikos laikų mitais apipilta žemė, gyvuojanti jau tūkstančius metų. Šioje šalyje keliautojus užburia viskas – nuo seniausius laikus menančių pastatų iki vietinių gaminamo maisto. Į šalį pietų Europoje kasmet vyksta daugybė žmonių, išsiilgusių gero oro, nuostabaus jūrinio klimato ar tiesiog norinčių praleisti šiek tiek laiko tarp istoriškai svarbių kultūros paminklų. Vienas pagrindinių klausimų, kylančių kiekvienam keliautojui, yra gyvenamoji vieta. Kur apsistoti ir kiek mokėti už kambarį būtų protinga svečioje šalyje. Graikijoje didžiąją laiko dalį šviečia saulė ir vyrauja šiltas oras. Vasarą lauke temperatūra pakyla iki 40 laipsnių, todėl nelabai šilumą mėgstantiems žmonėms šioje šalyje svečiuotis gali būti ne taip ir lengva. Dėl šios ir kitų priežasčių norime pateikti kelis patarimus, kurie galbūt leis jaustis patogiau visos degančios kelionės į Graikiją metu.

 1. Kondicionieriaus svarba. Tiek apsistojus viešbutyje, tiek pas vietinę graikų šeimą, labai svarbu, koks oras tvyro kambaryje. Kaip jau minėta, Viduržemio jūros apsuptyje įsikūrusiai Graikijai tenka labai daug saulės šviesos, ypač vasaros mėnesiais. Tad kartais išvykos į šią šalį iš tiesų yra degančios kelionės į Graikiją. Tam, kad kambaryje nebūtų per karšta ir po ilgų pasivaikščiojimų po miestą bent kambaryje galėtumėte jaustis kiek gaiviau, būtinai pasidomėkite, ar toje vietoje įrengtas oro kondicionierius. Jei esate neišrankus, jums turbūt užteks ir paprasto vėjelio. Bet kuriuo atveju, be papildomų priemonių tyresniam orui kambaryje, kuriame apsistosite kelionės metu, skirkite dėmesį.
 2. Internetas. Šiais laikais, kai aplink mus beveik viskas jau persikėlę į virtualų pasaulį, susisiekti su gimtinėje likusia šeima ar draugais būtinas nemokamas internetas. Jeigu degančios kelionės į Graikiją metu apsistosite viešbutyje, wi-fi ten turbūt neabejotinai bus, bet jei dėl finansinių sumetimų rinksitės pigesnį gyvenimo variantą, o interneto jums vienaip ar kitaip reikės – tuo taip pat pasidomėkite.
 3. Virtuvė ir vieta mašinai. Graikija yra nuostabi šalis garsėjanti savo išskirtiniais maisto patiekalais bei šviežiais maisto produktais. Tikra nuodėmė būtų ko nors nepasigaminti pačiam. Todėl prieš apsistojant pasvarstykite, ar jūs tikrai gaminsite. Ir jei atsakymas teigiamas, tuomet pasidomėkite, ar bute/ kambaryje bus dujinė viryklė, kaitlentė, arbatinukas, paprasčiausi puodai ar virtuvės įrankiai. Beje, Graikijoje labai patogu keliauti mašina. Jas galima nuomotis. Išsinuomavus aktualu vieta, kur statyti automobilį, tad to taip pat galite paklausti šeimininkų.

Nors tai pagrindiniai aspektai, atsiminkite, kad kiekvienam gali būti svarbūs skirtingi dalykai. Todėl gerai apgalvokite, ko jums reikės kelionės metu, įvertinkite savo piniginę situaciją ir tuomet bandykite susisiekti su kambario, hotelio, viešbučio administratoriais. Be to, kitų keliautojų komentarai internete dažnai būna tikras išsigelbėjimas, padedantis nuspręsti lemiamą verdiktą – kur apsistoti nuvykus į saulėtąją, temperamentingąją Graikiją.

 

Vestuvių planuotojas: kodėl verta pasinaudoti jų paslaugomis?

 

Meileslegendos.ltSuorganizuoti gražias vestuves yra labai daug laiko bei darbo reikalaujantis procesas. Tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad šios šventės organizavimas gali priminti paprasčiausią gimtadienį, tik kad kai kuriais atvejais svečių būna kur kas daugiau. Išties, klaidinga yra taip galvoti, kadangi norint tokių vestuvių apie kokias svajojote – reikės įvertinti labai daug kriterijų. Tik jų visuma gali garantuoti, kad susikursite ypatingą šventę. Meileslegendos.lt – vestuvių planavimo pasaugas teikianti įmonė, kurios tikslas, kad kiekviena jaunųjų pora pasijaustų esantys ypatingi ir kiekvienas jų noras būtų įgyvendinamas viršijus 100 procentų.

Kol vienoms poroms atrodo akivaizdu, kad verta samdytis profesionalą, tuo tarpu kitos galvoja, kad neverta papildomai mokėti pinigų, kai visus darbus galite atlikti patys. Žinoma, vestuvės yra brangi šventė, kad nieko keisto, kad daugelis ieško būdų kaip sutaupyti. Visgi, šiuo atveju rekomenduojame taupyti kitoje srityje, kadangi vestuvių planuotojas perkels jūsų šventę į visai kitą lygį. Gausite tokią kokybę, kurios nesitikėjote. Aišku, tokiu atveju labai svarbu pasirinkti gerus savo srities profesionalus.

 1. Vestuvių planuotojas visus darbus atliks kur kas greičiau, kadangi patirtis jam leidžia efektyviai įgyvendinti tam tikrus procesus. Labai dažnai nuotakos pamato, kad joms niekaip nepavyksta susitvarkyti su organizavimu ir tik tuomet kreipiasi į specialistus. Deja, kai lieka mažai laiko – paslaugos būna kur kas brangesnės, tad ar ne geriau iškart įvertinti specialistų kokybę.
 2. Daugelis žmonių nori konkrečių paslaugų arba siekia, kad jų visos idėjos būtų įgyvendintos, tačiau nežino, kaip pasiekti norimą rezultatą. Šiuo atveju vėl labai pasitarnauja profesionalai, kadangi jie puikiai išmano šio pobūdžio darbus ir geba įgyvendinti net ir pačius išrankiausius klientų poreikius.
 3. Specialistai dažniausiai žino, kur pigiau galima gauti tam tikras paslaugas. Tai reiškia, kad investuodami į vestuvių planuotoją jūs galite ženkliai sutaupyti muzikantams arba kitiems paslaugas siūlantiems asmenims. Akivaizdu, kad tokiu atveju pinigų sumą susilygins, o jūs papildomai dar ir gausite paslaugas.
 4. Lygiai taip pat kaip vestuvių fotografija Kaune turi būti atliekama savo srities profesionalų, taip ir pačią šventę turėtų planuoti būtent savo srities specialistas. Natūralu, kad maksimumą pasiekti galima tik pasikliovus specialistais.
 5. Jeigu jūsų šventės biudžetas yra mažas ir nežinote, kaip pasiskirstyti pajamas, kad šventė būtų puiki, tokiu atveju specialisto samdymas dar labiau reikalingas. Paprasčiausiai, jis puikiai žino kam labiausiai verta investuoti ir be ko vestuvių svečiai apsieis. Taigi, labai dažnai norėdami sutaupyti atsisakydami vestuvių planuotojo žmonės padaro labai didelę klaidą. Pasirodo, kad reikia elgtis priešingai. Jeigu norite sutaupyti – samdykite jį.

Meileslegendos.lt – profesionalūs vestuvių planuotojai, kurių darbas yra pasirūpinti nuo šventės pamatų iki mažiausių smulkmenų. Planuotojai dalyvaus ne tik organizavime, tačiau ir jūsų vestuvėse. Taip jie stengsis užtikrinti, kad viskas būtų taip, kaip norima. Juk tik palikus darbus savo srities specialistams galite būti tikri, kad Jūsų vestuvių šventė bus tikra svajonė.

Tuokiatės tik kartą gyvenime. Tegul ši diena pranoksta Jūsų lūkesčius.

 

Dangaus ir vandens žibintų skirtumai ir panaudojimas

 

fejerverkaiŠvenčių ar renginių metu ne visuomet norisi triukšmo ir įspūdingų reginių, todėl labiau koncentruojamasi į jaukumą ir ramų bendravimą su aplinkiniais. Nors šiais laikais fejerverkai gali būti ir visiškai netriukšmingi, norint šiek tiek įvairovės, dažnai naudojami ir dangaus ar vandens žibintai. Tai paprastesnis, tačiau tikrai ne prastesnis variantas, kuris gali būti naudojamas tiek vestuvėse, tiek giminės susitikimuose.

Pagrindinis šių žibintų skirtumas pastebimas vos tik perskaičius jų pavadinimą – dangaus žibintai kyla į dangų, tuo tarpu vandens žibintais galima gėrėtis vandenyje. Logiška, jog pastariesiems reikalingas netoliese esantis vandens telkinys, tuo tarpu dangaus žibintų nerekomenduojama naudoti tuomet, kai netoliese yra miškas ar kitas lengvai užsidegantis objektas.

Skiriasi ir šių gaminių veikimo trukmė – dangaus žibintu galima pasigėrėti apie penkiolika minučių, tuo tarpu vandenyje plaukiojantis žibintas švies maždaug tris valandas. Taip ilgai reginiu galėsite gėrėtis tais atvejais, kai žibintas plaukios nedideliame vandens telkinyje, kadangi pasirinkus didesnę upę ar ežerą, po kurio laiko tik tolumoje galėsite stebėti vis dar blyksinčius šviesos šaltinius.

Vis dėl to, šie gaminiai labiausiai mėgstami ne dėl ilgo veikimo – žibintai renginių metu dažniausiai turi tam tikrą simbolinę reikšmę. Slapčiausi žmonių norai, svajonės ir palinkėjimai kartu su žibintais pakyla į dangų, todėl jų paleidimas gali būti naudojamas kaip svarbi šventės dalis. Patogu tai, jog šiuos gaminius galima įsigyti ne tik specializuotose parduotuvėse, bet ir internete. Ten, kur parduodami fejerverkai internetu, dažniausiai galima atrasti ir vandens ir dangaus žibintų.

Žavi ir gaminių pasirinkimo įvairovė – skirtingos spalvos ir žibintų formos suteikia galimybę juos naudoti įvairiomis progomis. Būtų sunku surasti labiau romantišką variantą, nei vestuvių vakarą į dangų paleisti širdies formos žibintai, kuriems kylant, jaunavedžiai svajoja apie laimingą gyvenimą drauge, o šventės svečiai prisideda prie šio siekio su savo linkėjimais. Nereikės ir daug išlaidauti – žibintai pasižymi itin geromis kainomis, tačiau jeigu norisi surasti specialių pasiūlymų, vertėtų paieškoti, kur pateikiama fejerverkai akcija – tikėtina, jog čia rasite nuolaidų ir vandens bei dangaus žibintams.

 

Rašytojas Tomas Dirgėla: „Nebūsi skaitytoju, nebūsi ir rašytoju“

 

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) absolvento, rašytojo Tomo Dirgėlos knyga „Apie raganą Šiokiątokią“ jau apdovanota Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą ir nominuota tarp geriausių 2015-ųjų knygų vaikų kategorijoje. Jaunas vyras LEU Lituanistikos fakultetui (LF) jaučiasi dėkingas ne tik už tai, kad čia užaugo kaip rašytojas, bet ir už pažintį su žmona. Šiandien šeima ir rašymas jam – svarbiausi dalykai gyvenime.

tomas dirgela

Jūsų parašyta knyga „Apie raganą Šiokiątokią“ buvo apdovanota Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą, nominuota kaip geriausia metų knyga vaikų kategorijoje. Ar rašydamas šią knygą tikėjotės, kad ji sulauks tokio pripažinimo?

Nesitikėjau. Tuo metu buvo visiškai visiškos kūrybinės šakės. Jei ragana nebūtų pasirodžiusi, būčiau visai nežinojęs, kur link judėti toliau, kam ir kodėl rašyti. O čia, štai, suveikė kažin kokie raganiški burtai…

Pirmoji jūsų knyga buvo pasakėčių. Antroji – vaikams. Kaip nusprendėte parašyti knygą mažiesiems?

Iškepiau sykį tokį sluoksniuotos tešlos pyragą. Vienas sluoksnis buvo meilė vaikams, kitas vadinosi pagarba vaikystei, o trečias – įskiepytas LEU LF aplinkos – meilė knygai. Ištraukiau iš orkaitės, sukirtau ir štai!

Iš kur semiatės idėjų? Kas jus įkvepia kurti?

Tokio klausimo sulaukiu ir iš savo skaitytojų, kuriems atsakau trumpai – knygos. Nebūsi skaitytoju, nebūsi ir rašytoju. Be skaitymo kurti įkvepia ir pats kūrimo procesas. Kartą ilgai neaplankius mūzoms supratau, kad rašymas yra spalvotai juodas darbas. Gal ir ramiau – nereikia laukti jokio įkvėpimo, tiesiog sėsti ir padirbėti.

2014 m. sausį pasirodė pirmoji jūsų knyga „O tempora!“. Kada supratote, kad rašysite knygas, ir kada kilo knygos „Apie raganą Šiokiątokią“ idėja?

Temporoj sugulė kultūrinėje spaudoje publikuoti tekstai, turėję vienokių ar kitokių turinio giminystės ryšių. Sykį LEU LF prodekano Dainiaus Vaitiekūno dėka galvoje ėmė kirbėti mintys apie pirmąją knygą. Surinkau tekstus vienon vieton, nusiunčiau universiteto leidyklon. Jiems visai pritiko! O apie knygų rašymą pasvajodavau jau pradinėje mokykloje, eiliuodamas pievutę ir saulutę, žolytę ir karvytę…

Dabar dirbate darželyje su vaikais. Kaip nusprendėte imtis šio darbo? Mūsų visuomenėje įprasta, jog pedagoginį darbą dirba moterys… Kaip jūs vertinate šį stereotipą?

Darželyje dirbti svajojau dar būdamas vaikas, kai eidavau aplankyti ar pasiimti savo mažosios pusseserės. Neseniai atradau, kad esama vietų, kur dirbti auklėtoju labiau už popierių reikalinga meilė vaikams. Kas be ko, darbas darželyje didelė patirtis ir man kaip tėčiui. O žodis stereotipas jau pats sako, kad yra sugalvotas kažkokių neaiškių tipų.

Kaip nusprendėte studijuoti LEU? Ką šios studijos jums davė kaip asmenybei ir kūrėjui?

Mokykloje visi dalykai ėjosi kaip per margariną, tik lietuvių ėjosi kaip per sviestą. O ir mokytojo darbas kartais pasirodydavo visai įdomus. Šitaip atsiradau LEU. Nors, tiesą sakant, kelias nebuvo lengvas – pirmą kartą veždamas stojimo dokumentus kažin kodėl atsidūriau Vilniaus oro uoste… LEU LF padovanojo mylinčią šeimą (su žmonele susipažinome paskaitose) ir užaugino kaip rašytoją. Šiandien šeima ir rašymas man – svarbiausi dalykai gyvenime.

Kokie jūsų gražiausi prisiminimai iš studijų laikų?

Jų labai daug ir visi jie gražiausi! Susideda į vieną ir išeina toks didelis, jaukus ir smagus prisiminimas. Jis, matyt, niekur niekada nedings.

Kokią dabar knygą rašote?

Viena beveik baigta, laukia atsakymo dėl paramos – tokia šiek tiek piratiška, nors tikri piratai iš manojo Albino Bebarzdžio tik smagiai pakikentų… Kita įpusėta, maginės fantastikos žanro – veiksmas vyksta gimtojoj Palangoj, tiksliau, poroje vietų: viena tikra, kita fantastinė. Išliks tik viena, tad gelbėti tikrosios Palangos stoja ne bet kas, o vaikai.

 

Kaip pasirinkti kokybišką kompiuterį?

 

nešiojami Dell kompiuteriaiŠiais laikais gyventi be kompiuterio atrodo praktiškai neįmanoma. Naudodamiesi šiais prietaisais mes bendraujame su asmenimis iš viso pasaulio, mes perkame ir parduodame, mes ieškome tikslingos informacijos ir mokomės. Kompiuteriai labai prisideda prie kur kas paprastesnio mūsų gyvenimo, tad natūralu, jog ieškant prietaiso skiriame kuo daugiau laiko. Norisi, kad rezultatas mūsų paprasčiausiai nenuviltų. Dell kompiuteriai – giriamas pasirinkimas. Daugelis žmonių sutinka kad tie, kurie ieško kokybės – turėtų džiaugtis Dell suteikiama nauda. Žinoma, kadangi egzistuoja plati šių technikos stebuklų pasiūla – reikia susidėlioti kriterijus, kurie galėtų padėti pasirinkti labiausiai tinkamą technikos prietaisą.

Svarbu apžvelgti charakteristikas, kurios yra esminės ieškant tinkamiausio kompiuterio. Kuo detaliau su smulkmenomis susipažinsite – tuo labiau Jūsų poreikius tenkinantį variantą atrasti pavyks.

Stacionarus ar nešiojamas. Žinoma, pirmiausia reikia įvertinti, ar Jums reikia stacionaraus kompiuterio, ar nešiojamo. Pagrinde viskas remiasi į tai, ar kompiuteris labai dažnai būna transportuojamas iš vienos vietos į kitą. Jeigu nešiojate jį su savimi į darbą, labai daug keliaujate arba studijose turite naudotis nuosavu kompiuteriu, tokiu atveju siūlome nešiojamą. Būtent nešiojami Dell kompiuteriai labai giriami, kaip vienas geriausių ir labiausiai rekomenduotinų pasirinkimų.

Svoris. Jeigu nusprendėte pasirinkti nešiojamą kompiuterį, tokiu atveju kuo daugiau dėmesio reikia skirti ir pačio prietaiso svoriui. Natūralu, kad norisi kuo mažesnio, kuo mažiau sveriančio. Tačiau tokie šiuo metu yra būtent dažniausiai perkami, taigi natūralu, kad ir brangiausi. Visgi, jeigu kompiuterį nuolatos su savimi nešiosite – jau geriau investuoti kiek daugiau, tačiau įsigyti kokybišką daiktą. Būtent tokie ir yra Dell kompiuteriai.

Procesorius. Galima sakyti, kad tai yra kompiuterio smegenys. Renkantis kompiuterį labai svarbu atkreipti dėmesį ir į procesorių, tačiau retas žmogus žino, koks labiausiai tinka. AMD procesoriai dažniausiai yra šiek tiek pigesni. Tačiau lyginant kokybės atžvilgiu būtent Intel pristatomi kaip patys geriausi ir populiariausi.

Kompiuterio atmintis. Šis parametras aktualus tik tiems, kuriems kompiuteris yra darbo įrankis. Jeigu juo naudojatės tik todėl, kad smagiai leidžiate laiką naršydamas internete arba atrašydamas į laiškus, tokiu atveju nereikia ypač daug atminties turinčio daikto. Visgi, jeigu su juo dirbate – įvertinkite ir šį faktorių.

Vaizdo plokštė. Tai elementas, kuris padeda mums labiau džiaugtis kokybišką vaizdą perteikiančiu kompiuteriu. Natūralu, kad daugelis žmonių filmus bei laidas žiūri per kompiuterį. Taigi, norisi, kad ir vaizdo plokštė būtų ypač aukštos kokybės. Rekomenduotina pirkti kompiuterį, kurio vaizdo plokštės atmintis būtų nuo 1 iki 2 GB. Dažniausiai tai užtektina ir labiausiai rekomenduotina talpa.

Ekrano dydis. Jeigu esate fotografas ir kompiuteris Jums yra reikalingas tam, kad galėtumėte koreguoti nuotraukas – tokiu atveju natūralu, kad norisi kuo didesnį ekraną turinčio prietaiso. Paprasčiausiai tuomet pastebėti smulkmenas bus daug paprasčiau.

Atsižvelgus į daugelio žmonių poreikius turėti mažą, tačiau labai galingą kompiuterį – rekomenduojama Dell produkcija. Dell kompiuteriai puikiai tinka tiek pramogoms, tiek darbui, taigi jeigu ieškote aukščiausio lygio kokybės už prieinamą kainą – pasinaudokite taip giriama produkcija, kuri padės Jums gyventi kur kas paprasčiau.

 

Kodėl Apple iPhone yra geriausias pasirinkimas?

 

Apple iPhone modeliaiŠiais laikais gyventi be mobiliojo telefono atrodo praktiškai neįmanoma. Natūralu, kad žmonės vos sugedus senajam ieško naujo ir tuo pačiu stengiasi išbandyti vis inovatyvesnius variantus. Apple iPhone šiuo metu labai dažnai pastatomi ant pjedestalo kaip pats geriausias ir labiausiai rekomenduotinas modelis tiems, kurie ieško ko nors funkcionalaus ir tuo pačiu tvirto. Apple iPhone modeliai šiuo metu teikia labai platų spektrą ir kiekvienas žmogus gali pasirinkti įvertindamas konkrečius kriterijus, tačiau svarbiausia tai, kad visi jie – tiek seniausi, tiek patys naujausi modeliai yra geras ir populiarus pasirinkimas.

Apple iPhone labai mėgstamas variantas, kadangi:

 1. Jis gana stiprus. Daugelis šiuolaikinių telefonų išties neatsparūs smūgiams. Žmonės tvirtina, kad išsaugoti telefoną ilgiau nei vienerius metus yra praktiškai neįmanoma, kadangi vos kartą nukritęs ant minkšto paviršiaus mobilusis nustoja funkcionuoti. Šiuo atveju Apple iPhone gali pasigirti esantis labai atsparus smūgiams.
 2. Apple kompanijos teikiamos produkcijos yra aukščiausio lygio prisitaikiusios prie moderniausių technologijų. Kai tik pasaulis žengia į priekį siūlydamas kokią nors naują paslaugą – iPhone kartu su juo pateikia ją išmaniajame telefone. Šiuo metu mes telefonu galime skaityti, naršyti, bendrauti, skaičiuoti ir t.t. Visos galimybės atviros ir rekomenduojame jomis pasinaudoti.
 3. Nepaisant to, kad Apple iPhone yra gana brangūs, atsižvelgiant į tai, kiek laiko jie tarnaus – verta įsigyti. Šio telefono modeliai palyginus su kitomis kompanijomis, kaip Samsung ar panašiai – vienas ilgaamžiškiausių pasirinkimų.
 4. Apple teikia įvairiausias programėles, kurios skirtos palengvinti žmonių gyvenimui. Nuo šiol naršyti, skaičiuoti bei domėtis yra taip paprasta. Praktiškai be kur atsidūręs su telefonu, kuriame yra internetas – nesunkiai atrasite visą jam reikalingą informaciją.
 5. Šiuo telefonus galima įsigyti išsimokėtinai, taigi kur kas pigiau gausite jums reikalingą produkciją.
 6. IPhone turi labai specifinio tipo saugumo užraktą, kuris gali užtikrinti, kad niekas kitas nepasinaudos jūsų mobiliuoju telefonu. Tai reiškia, kad net ir probleminėmis sąlygomis telefonas veiks ir funkcionuos tik tokiu atveju, jeigu jūs to norėsite.

Dabartiniai Apple iPhone modeliai pritaikyti prie individualių žmonių poreikių, tad kiekvienas asmuo gali rasti tokį variantą, kuris jam labiausiai patiktų. Kadangi egzistuoja plati pasiūla galite sugaišti kiek laiko, kol tikrai pavyks atrasti poreikius tenkinantį variantą. Svarbiausia yra tai, kad visos galimybės atviros, o pasirinkimų tiek daug, tad susidėliojus prioritetus – viskas įmanoma.

Geriausia Apple iPhone pirkti internetu, kadangi čia galima įvertinti labai daug pasirinkimų už mažiausią kainą. Internete pirkti apskritai yra kur kas geresnis variantas, kadangi:

 • Internete dažniausiai esančių produktų pasiūla yra kiek pigesnė, tačiau kokybė nuo to nenukenčia.
 • Dažniausiai internete galima įvertinti kur kas daugiau pasirinkimų.
 • Kartu su telefonais reikėtų iškart pasižiūrėti, kokie dėklai.
 • Galite gauti virtualią informaciją apie tai, kas jus domina.
 • Pirkti internetu yra kur kas paprasčiau, kadangi net neišėjęs iš namų gausite visą reikalingą informaciją apie jums reikalingas paslaugas.

Telefonas – mūsų gyvenimo dalis. Pasirinkite tokį, kuris tikrai pateisintų Jūsų lūkesčius.

 

Vestuvės – šventė paliekanti įspūdį visam gyvenimui!

 

vestuvėsKiekvienas iš mūsų supranta, kad laiminga santuoka turi būti paminėta taip, kad visiems būtų aišku jog jūs esate laimingi. Ne veltui žmonės leidžia milžiniškas sumas pinigų norėdami įrodyti sau ir kitiems kiek daug jiems reiškia ši šventė. Manoma, kad vestuvės ne visada būna smagios išleidus daug pinigų, svarbioji vestuvių dalis yra tikros emocijos jaunųjų veiduose ir veiksmuose. Dažnas žmogus džiaugiasi pamatęs laimingus žmones aplink save, tai ir parodo, jog vestuvėse nėra pagrindas daug vaišių ir prabangos, tačiau tai tik patvirtina faktą, kad nesvarbu kokio lygio bus vestuvės, bet jos tiesiog privalo būti.

Tradicija kuri nenustos gyvuoti, kitaip vadinama net pareiga. Tiek jaunimas, tiek ir vyresnio amžiaus žmonės supranta vestuvių svarbą išlikusią nuo senų laikų, todėl nė vienas nedrįsta prieštarauti šiam procesui. Anaiptol, beveik visi jaunavedžiai savo vestuves planuoja ir apie jas svajoja dar gerokai anksčiau nei turėtų. Ši šventė dažnai atrodo per daug sureikšminta, o ypač tada, kai ji būna paversta grandiozine. Vestuvės kuriose dalyvauja šimtai žmonių dažnai būna kur kas prasčiau pasisekusios, nes daugumos nuomone, kuo vestuvės didesnės, tuo jos bus geresnės. Esant žmonių pertekliui sunkiau sukontroliuoti minią ir jų dėmesį, todėl kaip taisyklė lieka kažko neišgirdusių ar nepamačiusių svečių kurie turbūt nepraleis galimybės papriekaištauti. Organizuojant savo vestuves jums gali pagelbėti Didysis vestuvių katalogas – internetinis įmonių katalogas, kuriame šiuo metu rasite daugiau nei 6000 skelbimų, susijusių su vestuvėmis.

Šventės svarba nematuojama pačio renginio dydžiu ar biudžetu, todėl kiekvienas ją daro pagal savo galimybes. Būna atvejų kuomet žmonės stengiasi parodyti savo meilės stiprumą ir dydį vestuvių šventės masyvumu, tačiau tokie atvejai neapskaičiavus finansinių ir organizacinių galimybių gali tapti ir nelabai sėkmingų vestuvių pavyzdžiu. Todėl kiekvienas žmogus planuojantis savo vestuves turėtų išlaikyti realistišką mąstymą ir nepasiduodi gražioms, bet sunkiai įkandamoms svajonėms. Kad ir kaip ten bebūtų, visuomet reikėtų pastebėti ir tai, kad rasti alternatyvų, tarkime, tais atvejais, kai pritrūksta pinigėlių, tikrai yra įmanoma, mat ne vien tik kreditorių bendrovės tokiose situacijose jums norėtų padėti, tačiau taip pat ir bankai – vis dėlto, privalu suvokti tai, ar investuojami pinigai, o šiuo atveju net paskola, tikrai yra verta to, apie ką jus galvojate? Natūralu, kad didesnės apimties paskolos galėtų jūsų finansiniam šeimos stabilumui prikurti tikrai ne pyragų, jeigu būtų galima taip pasakyti, todėl natūralu, kad šioje situacijoje reiktų įnirtingai pagalvoti – kreditai, kaip ir buvome užsiminę, didesnių sumų yra suteikiami ilgesniam, nei kelių metų laikotarpiui, o nuolatos atidavinėti paskolą, suvokiant tai, kad pinigus būtų galima ir kitur paskirti, ypač bendrojo gyvenimo pradžioje, tikrai ne visiems piliečiams yra priimtina, tikrai ne visi žmonės norėtų tokių padarinių. Taigi, kaip ir sakėme, šiuo atveju privalu pasverti visus niuansus ir išsiaiškinti, ar teikiami pasiūlymai kreditorių jums yra vertingi – lygiai taip pat, kokia yra ir pačios šventės kaina?

Vestuvės niekada netaps banalia švente vien dėl to, kad ši proga ne kaip kitos reiškia naujo, šeimyninio gyvenimo pradžią kuomet jaunieji prisižada amžiams būti vienas kito ramsčiu sunkumuose ir džiaugsme. Kaip ir šie žodžiai taip ir pati vestuvių ceremonija užgniaužia svečių bei artimųjų kvapą ir ne retai išspaudžia laimės ašaras, todėl nė neverta abejoti, kad radus žmogų su kuriuo nusprendžiate gyventi visą savo likusį gyvenimą turite tai pasakyti visiems ir garsiai. Šeima tai nuostabus reiškinys, o vestuvės tai šeimos pradžios pamatas, tad švęskime ir būkime laimingi.